وبلاگ

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟ + آموزش بازاریابی اینترنتی آنلاین از صفر تا صد

بازاریابی اینترنتی, اینترنت مارکتینگ چیست
دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟ + آموزش بازاریابی اینترنتی آنلاین از صفر تا صد

گسترش اینترنت به صورت روزانه صورت می گیرد و طبق آماری که در سال 2022 منتشر شده است، در حال حاضر حدود 4/9 میلیارد نفر در سراسر جهان، از اینترنت استفاده می کنند. وقتی این فضا از حجم شگفت انگیز کاربران در مقیاس عنوان شده سود    می برد، اهمیت تمامی فعالیت های بازاریابی مرتبط با اینترنت، از اهمیتی دو چندان برخوردار شده و با پیشرفت های قابل توجه اینترنت، مقوله بازاریابی اینترنتی به شدت مطرح گردیده است. اما بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست؟ بنابر اهمیت این حوزه، تیم آکادمی دیجیتال مارکتینگ آلند مدیا در نظر دارد تا به آموزش بازاریابی اینترنتی بپردازد.

 

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست؟

در فضای اینترنت، حجم بالایی از انواع محتواهای گوناگون وجود دارد که این مورد می تواند باعث سردرگمی مخاطبین شود. به عنوان مثال، یک بیزینس چگونه می تواند تا ضمن متمایز کردن کسب و کار خود، به گروهی از مخاطبین و مشتریان دسترسی داشته باشد؟ پاسخ به این سوال، در استفاده از بازاریابی اینترنتی متمرکز شده است.

به بیانی ساده می توان گفت که اینترنت مارکتینگ، کانال های دیجیتال مانند ایمیل، سوشال مدیا، وب سایت و موتور جستجو را به سطح مطلوب و حرفه ای ارتقا می دهد و با این شیوه، مخاطبین ایده آل یک کسب و کار جذب می شوند. بر خلاف شیوه های سنتی تبلیغات مانند موارد چاپی، فضای اینترنت باعث می شود تا برند و مشتری با یکدیگر تعامل داشته باشند و حفظ مشتریان به شیوه ای موثرتر و در مدت زمانی طولانی صورت پذیرد.

موفقیت کسب و کارهای جدید، بدون بازاریابی اینترنتی پیشرفت نخواهند کرد و این مورد گزینه ای اجتناب ناپذیر است. اما در این بین، تعیین استراتژی های کوتاه مدت موفق و تمایز دادن آنها با نمونه های موثر طولانی مدت، پروسه ای آسان نخواهد بود. به همین دلیل، هر برند و کسب کاری نیاز دارد تا در این خصوص و هر گزینه ای که به بازاریابی اینترنتی مرتبط است، از دستورالعملی کامل و جامع سود ببرد.

نقش بازاریابی اینترنتی

اگر بخواهیم نقش بازاریابی اینترنتی را به شیوه ای ساده بیان کنیم، باید گفت که نقش این حوزه کمک به کسب و کارها جهت جذب مخاطبین و تبدیل آنها به مشتریان بالقوه و در نهایت بالفعل است. در این رابطه، هر برندی از اینترنت مارکتینگ، اهدافی را دنبال کرده که برای رسیدن به آنها از ابزارهای مربوط به آن استفاده می کند.

اما نقش های بازاریابی اینترنتی، گسترده بوده و در بخش هایی جامع و کامل، آنها را توضیح می دهیم:

 

 • تلاش برای جذب مشتریان جدید

با استفاده از استراتژی های آنلاین می توان مشتریان جدیدی را جذب کرد. برای این کار، باید بر روی گزینه هایی مانند تبلیغات Paid Social Media، موتورهای جستجو و طراحی وب سایت، اقدامات موثری انجام داد. استفاده از فضای فیسبوک و یا اینفلوئنسرهای فعال در سوشال مدیا جهت انجام تبلیغات و یا به اشتراک گذاری اطلاعات محصول، از جمله اقدامات مثبتی است که برای جذب مشتریان می توان انجام داد.

جهت انجام سرمایه گذاری قابل توجه و پرداخت هزینه های بالا برای فضای سوشال، نیاز است تا قبل از آن به انجام تحقیقات بازار بپردازید. اما فراموش نکنیم که برای انجام اقدامات مربوطه، به یک موتور جستجوی قوی و بهینه سازی شده نیاز است که در تمامی شرایط و مراحل فعال باشد.

 

نکته جالب اینجا است که 81 درصد از خریداران، قبل از تصمیم گیری نهایی خرید، برای انجام تحقیقات مربوطه از فضای اینترنت استفاده می کنند. بنابراین، یکی از گزینه های ضروری و مهم کسب و کارها، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به برند و محصول است. موتور جستجوی قوی با کلمات کلیدی مرتبط، خریدهای آفلاین را نیز تقویت می کند. تحقیقات نشان داده که 78 درصد جستجوهای انجام شده توسط تلفن همراه هوشمند، به خرید آفلاین ختم شده است.

و در نهایت می توان گفت که طراحی اصولی و حرفه ای وب سایت، گزینه ای کاملاً حیاتی و مهم است. اگر وب سایتی برای مشتری مبهم بوده و فضای آن جهت ترغیب به خرید، مفید نباشد، در نهایت پروسه خرید صورت نگرفته و اعتماد وی به برند مربوطه، سلب خواهد شد. بنابراین، فضای وب سایت باید کاربر پسند باشد.

 • پرورش و ارتقا مشتریان وفادار به برند

مقوله بازاریابی اینترنتی، تنها در جذب مخاطبین و تبدیل آنها به مشتریان کاربرد ندارد. بلکه یکی از اموری که این حوزه انجام می دهد، حفظ مشتریان وفاداری است که از مدت ها پیش با برند در تعامل بوده اند و این وفاداری و رابطه، هنوز هم ادامه دارد. گزینه هایی مانند ایمیل، بلاگ و تکنیک های سوشال مدیا جهت افزایش آگاهی نسبت به برند، ساخت انجمن قوی آنلاین و حفظ مشتریان وفادار، کاربردهای فراوانی دارند.

برای مشتریان قدیمی و وفادار، مواردی را مانند محصول جدید، تخفیفات مربوطه، تبریک تولّد و یا همایش از طریق ایمیل می توان ارسال کرد. البته قبل از انجام کمپین ایمیلی، باید لیست ایمیل هم ساخته شود.

سوشال مدیا و بازاریابی اینترنتی، جهت شنیده شدن صدای مشتریان و دریافت نظرات آنها کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال، می توان در چت توئیتر، پست اینستاگرام و مسابقه در فیسبوک، نظرسنجی هایی را به صورت آنلاین طراحی کرده و پاسخ های مخاطبین و مشتریان را دریافت کرد.

اگر برند و کسب کاری، برای انجام بازاریابی اینترنتی، برای انجام کلیه پروسه های مربوطه پهنای باند مناسبی نداشته و نمی تواند آن را به صورت درون سازمانی انجام دهد، می تواند این پروژه را برون سپاری کرده و از مشاوره و حمایت شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی سود ببرد. چنین موسساتی، به صورت ویژه و حرفه ای، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند.

 

 • بازاریابی اینترنتی در برابر بازاریابی محتوایی

این دو حوزه، برای جذب مخاطبین و تبدیل آنها به مشتریان به کار رفته و از ویژگی های مشابهی سود می برند. با این وجود تشابهات متعدد، اما هنوز هم بازاریابی اینترنتی با نمونه محتوایی، تفاوت هایی جزئی دارد. بازاریابی محتوایی، از جمله شاخه ها و زیرمجموعه های گزینه اینترنتی بوده که این بدان معنی است که گستره و تنوع بازاریابی اینترنتی، وسیع تر و بیشتر است و استراتژی های پرشماری هم دارد. اما بازاریابی محتوایی، از جمله پروسه های چنین استراتژی هایی محسوب می شود.

ضمن اینکه، بازاریابی محتوایی برای تنها جهت پروسه هایی استفاده می شود که در ساخت و ایجاد مخاطبین نقش دارد. از سوی دیگر، بازاریابی اینترنتی، محتوا را به صورت ایمیل، موتور جستجو و سوشال مدیا به اشتراک می گذارد. این نوع بازاریابی، همچنین گزینه هایی مانند تبلیغات پولی، ریتارگِتینگ و هر آنچه را که از طریق فضای آنلاین می توان به مخاطب دست یافت، شامل می شود.

برای بازاریابی اینترنتی، به محتوا نیاز است، اما این حوزه، به اموری که به تولید محتوا نیازی ندارند نیز مرتبط است که در این خصوص به مواردی مانند طراحی وب سایت و تبلیغات کلیکی، می توان اشاره کرد.

 

انواع استراتژی های بازاریابی اینترنتی

برای تهیه پلن های مرتبط با استراتژی بازاریابی اینترنتی و شیوه های مورد استفاده در این حوزه، شرکت های مختلفی در زمینه بیزینس های B2B و یا B2C مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس، استراتژی های موفق در خصوص بازاریابی اینترنتی، جهت سال 2022 مشخص شده اند که در ادامه هر کدام را توضیح خواهیم داد.

 

 • استفاده از پادکست و چت صوتی

جالب است بدانید که پادکست نسبت به گزینه هایی مانند اینفلوئنسر، سلبریتی و کمدین ها، از مقبولیت و توجه بیشتری برخوردار است. حتی با وجود رقم پایین در بازدهی سرمایه گذاری (ROI)، انتظار می رود که پادکست در حوزه بازاریابی اینترنتی، رشد قابل قبولی داشته باشد.

تحقیقات نشان می دهد که 14 درصد از مشاوران و بازاریابان سوشال مدیا، گزینه هایی مانند استفاده از کلاب هاوس (Clubhouse) و توئیتر اِسپِیس (Twitter Space) را افزایش داده اند، اما 68 درصد از همین افراد می گویند که چنین استراتژی، یکی از موثرترین شیوه های بازاریابی اینترنتی بوده است.

51 درصد از مشاوران و بازاریابان، محتوای پادکست و صوتی را برای سال 2022 افزایش داده و 43 درصد از آنها نیز در تلاشند تا در این حوزه، بیشتر تلاش کنند. چنین اعداد و ارقامی نشان می دهد که سرمایه گذاری در خصوص افزایش فعالیت های بازاریابی مرتبط با پادکست، به ایجاد رقابت بیشتر کسب و کارها کمک شایانی می کند.

 

 • استفاده مجدد از محتوا در کانال های مختلف

در بازاریابی اینترنتی، استفاده مجدد از یک محتوا یعنی همان محتوای موجود را برای یک فرمت جدید استفاده کرده و عمر محتوا و میزان دسترسی به مخاطبین را افزایش دهیم. آمار نشان می دهد که 32 درصد از مارکترها، از این شیوه جهت فعالیت های بازاریابی اینترنتی خود استفاده می کنند. مثال های موجود در این زمینه، عبارتند از:

 • به اشتراک گذاری پست های قدیمی بلاگ که با استفاده از اطلاعات جدید، داده های تازه و محتوای ویدئویی، به روز رسانی شده اند. این مورد، عمر پست را افزایش داده و مخاطبین بیشتری را به سمت آن جذب می کند
 • استفاده از ویدئو کلیپ جلسات ضبط شده پادکست در اینستاگرام برای ایجاد هیجان پست ها و محتواهای آینده

 

 • سرمایه گذاری برای محتوای ماندگار در سوشال مدیا

محتوای ماندگار در سوشال مدیا، از آن دسته مواردی است که برخلاف استوری های اینستاگرام و یا تصاویر اسنپ چت، شامل گذر زمان نمی شود. 33 درصد از مشاورین بازاریابی و آژانس های دیجیتال مارکتینگ، از محتوای ماندگار فضای مجازی به عنوان اهرمی برای جذب مخاطب استفاده می کنند. تحقیقات نشان می دهد که 85 درصد از بازاریابان، برای افزایش سرمایه گذاری در خصوص محتوای ماندگار و یا ایجاد این استراتژی، برنامه ریزی کرده اند.

 • طراحی وب سایت کاربرپسند

یکی از مراحل اولیه ای که برای بازاریابی اینترنتی اهمیت دارد، طراحی وب سایتی کاربرپسند و مناسب برای جستجو توسط تلفن همراه هوشمند است. ضمن اینکه، این وب سایت با تمایز دادن بیزینس شما نسبت به دیگر کسب و کارها، شخصیت و تصویر ذهنی ویژه ای را از برند شما منعکس می سازد. اما فراموش نکنیم که فقظ ظاهر وب سایت مهم نیست و باید در خصوص تمامی موارد، از ساختاری سازمان دهی شده برخوردار باشد. این موضوع بر رتبه وب سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو (SERPS)، موثر خواهد بود.

 • استفاده از ایمیل مارکتینگ

یکی از استراتژی های موثری که به صورت طولانی مدت جهت بازاریابی اینترنتی قابل اجرا است، کمپین های ایمیل مارکتینگ است. این مورد، به خوبی با مشتریان بالقوه مرتبط شده و وفاداری به برند را پرورش می دهد.

 

 • نوشتن خبرنامه های آنلاین

یکی از شیوه هایی که به وسیله آن می توان کسب و کارها را به میزان بیشتری در فضای آنلاین پر رنگ کرد، نوشتن خبرنامه های آنلاین است. این موضوع باعث می شود تا رتبه وب سایت هم به شیوه موثری در نتایج موتورهای جستجو افزایش داشته باشد. مضاف بر اینکه، اگر یک خبرنامه برندی را تبلیغ کرده و از این طریق شیوه های فروش تقویت شود، ضمن دسترسی به مشترکین خبرنامه، می توان آنها را به مشتریان بالقوه و سپس بالفعل تبدیل کرد.

 • ایجاد بلاگ

شاید جالب باشد که بلاگ، یکی از بهترین و موثرترین شیوه ها جهت جذب مشتریان گسترده ای به سمت وب سایت است. این مورد می تواند ضمن تثبیت برند به عنوان یکی از رهبران پیشرو در صنعت کسب و کار مربوطه، میزان مفید بودن و تاثیر پذیری آن را نیز افزایش دهد.

 • استفاده از اینفلوئنسر

در پروسه های مختلف بازاریابی اینترنتی، حضور اینفلوئنسرها بسیار پر رنگ و تعیین کننده است. زیرا این افراد می توانند بین برند و مشتریان آن، رابطه ای قوی را پرورش دهند. دلیل این امر، اعتماد مخاطبین و مشتریان به صحبت های اینفلوئنسرها است و آنها به صبحت ها، راهنمایی ها و دستورالعمل هایی که توسط افراد اینفلوئنسر ارائه می شود، اعتماد کرده و این موارد را انجام می دهند.

اگر برندی می تواند از وجود اینفلوئنسرها بهره ببرد، بهترین و موثرترین شیوه را به کار برده است. در این خصوص برند می تواند از مایکرو اینفلوئنسر استفاده کند که از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

 

 • رقابت کمپین ها و توسعه سوشال مدیا

جهت انجام اینگیجمنت، شکل گیری روابط با مشتریان و یادگیری در خصوص پرسونای خریدار، رقابت کمپین ها و توسعه سوشال مدیا، یکی از استثنایی ترین گزینه ها محسوب می شوند.

 • استفاده بهینه از تبلیغات کلیکی

در اصول بازاریابی اینترنتی، تبلیغات کلیلی که به اختصار PPC نیز نامیده می شود، موردی تاثیرگذار است. در این شیوه، بازاریابان و یا مشاوران تبلیغات، تنها هنگامیکه مخاطبین با کلیک کردن، با تبلیغ تعامل می کند، هزینه مربوطه را پرداخت می کنند. تبلیغات کلیلی عموماً در موتورهای جستجو استفاده می شوند و جهت دیده شدن خدمات و سرویس های آنها در جستجوهای مخاطبین، به کسب و کارهای مختلف کمک می کنند.

 • بهینه سازی چت ها و گفتگوهای وب سایت

پس از ایجاد بلاگ، یکی از مهمترین اقدامات به بهینه سازی نرخ تبدیل (Conversion Rate Optimization) می شود. اگر این پروسه در وب سایت عملی نشود، آن وقت نمی توان ضمن سود بردن از ترافیک سایت، مخاطبین را به مشتریان تبدیل کرد. در هر وب سایتی، بخش های متعددی وجود دارد که می توان برای دریافت بهینه سازی نرخ تبدیل، از آنها سود برد. این موارد عبارتند از: صفحه اصلی موسوم به خانه، بخش قیمت ها، بلاگ و لندینگ پیج.

در نهایت، باید به این موضوع دقت شود که ضمن تعیین استراتژی های مرتبط با فراخوان و دعوت به عمل متقابل (CTA)، بهینه سازی وب سایت جهت گفتگو با مخاطبین، از جمله مراحل مهم بازاریابی اینترنتی محسوب می شود.

 • پست ویدیو در یوتیوب و یا دیگر فضاهای مجازی

اگر برندی در پروسه بازاریابی اینترنتی، از تولید و پست ویدئو غافل شود، یکی از فرصت های موثر جذب مخاطب را از دست داده است. زیرا این مورد یکی از قدرتمندترین فرصت هایی است که می تواند از مخاطبین، مشتریان بالقوه ای بسازد.

آمارها نشان می دهد که 86 درصد از بازاریابان اینترنتی عنوان کرده اند که در پروسه هدایت و رهبری مخاطبین، ویدئو به آنها کمک کرده است. مضاف بر اینکه، 88 درصد از مردم پس از مشاهده ویدئو، جهت خرید محصول متقاعد شده اند.

 • ایجاد گروه در فیسبوک

بر خلاف پیج فیسبوک، حضور یک گروه خصوصی در این فضای سوشال پرطرفدار می تواند به حس انجام ارتباط و حضور یک انجمن برای برند، کمک کند. البته وجود گروه فیسبوک برای هر برند و بیزینسی لزوماً نیاز نیست، اما اگر به شیوه ای مطلوب و حرفه ای تشکیل شود، می تواند بین مشتریان و برند، رابطه ای پایدار، موثر و طولانی ایجاد کند. جالب تر و مهم تر اینکه، روابط بین مشتریان نیز به میزان قابل توجهی بهبود می یابد.

 

 • بهینه سازی وب سایت جهت موتورهای جستجو

در این مرحله، با استفاده از کلمات کلیدی (Keywords)، به بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو پرداخته می شود. این مورد یعنی بنابر نوع بیزینس، کلمات مرتبط به آن در محتواهای مرتبط با سایت استفاده شده و در URL وب سایت، محتوای متنی، تصاویر، تیترها و تب جستجو (Navigation Bar)، گنجانده شود.

 

 

چگونه بازاریابی اینترنتی انجام دهیم؟

هدف از بازاریابی اینترنتی، افزایش میزان اینگیجمنت و تعامل مخاطبین با برند است. یعنی با استفاده از شیوه های مرتبط در این حوزه، به دیده شدن و حضور کسب و کار در فضای اینترنت و سوشال مدیا کمک شود. در ادامه، روش های انجام بازاریابی اینترنتی بررسی می شوند:

 • استفاده از محتوای باکیفیت در چند کانال

همانطور که قبلاً هم اشاره شد، استفاده مجدد از محتوای با کیفیت، از جمله گزینه هایی است که در پروسه های بازاریابی اینترنتی کاربرد دارد. اما این محتوای جدید، باید از فرمت و حس و حالی تازه و به روز شده برخوردار باشد. به عنوان مثال می توان کپشن یک ویدئو را تغییر داد تا از تعاملات و اینگیجمنت های جدیدی سود برد.

 • تاکید بر محتوای ماندگار و بدون تاریخ مصرف

یکی از مثال های بارز محتوای ماندگار و بدون تاریخ مصرف، ویدئو در یوتیوب است. البته توئیت های موجود در توئیتر را هم می توان در این رده در نظر گرفت.

 • استفاده از کلمات کلیدی بهینه سازی شده

برای انجام یک بازاریابی اینترنتی، توجه به کلمات کلیدی بسیار مهم است. زیرا گوگل، با انجام بررسی هایی، بر اساس کلمات کلیدی و نوع محتوای به کار رفته، رتبه وب سایت را تعیین می کند. ضمن اینکه، نوع مخاطبین نیز بر اساس کلمات کلیدی مورد هدف قرار می گیرند. انجام بهینه سازی های مربوط به کلمات کلیدی در نهایت باعث می شود تا مخاطبین هدف، وب سایت برند را به راحتی پیدا کنند.

 • نسخه موبایلی بهینه سازی شده برای وب سایت

برای اینکه کسب و کاری بتواند در پروسه بازاریابی اینترنتی موفق شود، باید یک نسخه از وب سایت خود را بر اساس جستجوی تلفن های همراه هوشمند، توسعه دهد. در این پروسه، شیوه های بهینه سازی مختلفی می تواند انجام شود که از جمله آنها به کاهش حجم تصاویر برای کاهش زمان بارگذاری سایت، تعیین نقشه و مسیر مشتری و یا تهیه اپلیکیشن موبایلی وب سایت می توان اشاره کرد.

 • انتشار منظم پست های بلاگ

ایجاد محتوای منظم برای بلاگ، چندین مزیت را به دنبال خواهد داشت. وب سایت با محتوای جدید به روز رسانی شده و میزان علاقه مخاطبین به آن، تثبیت می گردد. در ادامه، رتبه وب سایت در موتورهای جستجو افزایش یافته و هرچه پست بیشتری در بلاگ موجود باشد، این رتبه بهتر خواهد شد.

 • کمپین ایمیل مارکتینگ

طی تحقیقات انجام شده برای پیش بینی ترندهای سال 2022، مشخص شده که در پروسه بازاریابی اینترنتی، گزینه ایمیل مارکتینگ همچنان به عنوان یک شیوه موثر و مفید جهت بیزینس های آنلاین کاربرد دارد. بر همین اساس، سه استراتژی موثر ایمیل مارکتینگ عبارتند از: گروهبندی مشترکین، شخصی سازی پیام ها و کمپین ایمیل اتوماتیک.

 • ترغیب و پرورش کمپین های سوشال مدیا

این شیوه، یکی از کم هزینه ترین مواردی است که جهت تبلیغات مرتبط با اینترنت مارکتینگ کاربرد دارد. پلتفرم های فعال در این زمینه که می توانند جهت تبلیغات پولی به کار روند، عبارتند از فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام.

 

جمع بندی

حوزه بازاریابی اینترنتی، یکی از گسترده ترین بخش هایی است که هر برند و کسب و کار به کمک آن می تواند به خوبی در فضای سوشال دیده شده، مخاطب جذب کند و با ایجاد مشتریان متعدد، فروش و سودآوری بالایی را برای خود به ارمغان بیاورد. اما نباید فراموش شود که با توجه به گستردگی این حوزه، انجام آن نیز از مراحل پرشماری برخوردار بوده که هرکدام باید پس از انجام تحقیقات مناسب و بر اساس نیاز برند، به صورت حرفه ای و جامع انجام شود. به عبارتی دیگر، هر فعالیتی که در حوزه اینترنت مارکتینگ صورت می گیرد، از پایه و اساس باید کامل و اصولی انجام شده و از زیرساخت های مناسبی سود ببرد. حضور و حمایت آژانس های دیجیتال مارکتینگ و مشاورین بازاریابی در این زمینه می توانند به کسب و کارها کمک شایانی نماید. این مطلب توسط تیم آکادمی آلند مدیا تهیه شده است. جهت کسب مشاوره در خصوص بازاریابی اینترنتی، پیشنهاد می شود با مشاوران آلند مدیا در ارتباط باشید.

نظر (2)

 1. مهدیه نژاد

  سلام
  میشه لطفا در مورد محدودیت های بازاریابی اینترنتی هم بگید؟
  ممنونم

  1. عارفه پناهی

   سلام
   محدودیت های بازاریابی اینترنتی در همین مقاله آپلود شد.
   با سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه