وبلاگ

7 شغل خانگی بدون نیاز به سرمایه + بهترین شغل های خانگی بدون هزینه

بهترین شغل های خانگی بدون هزینه
دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

7 شغل خانگی بدون نیاز به سرمایه + بهترین شغل های خانگی بدون هزینه

ایجاد شغل و کسب درآمد از آن، کار آسانی نیست و همه افراد به دنبال یادگیری و کسب تجربه های کاری جدید بوده تا بتوانند ضمن افزایش مهارت های خود، به کسب درآمد هم بپردازند. به عنوان مثال، برخی از مشاغل می توانند در محیط خانه انجام شده که شاید بتوان به آنها لقب مشاغل خانگی داد. این نمونه مشاغل، علاوه بر اینکه بخشی از علاقه فرد به حساب می آیند، به عنوان شیوه درآمدی نیز در نظر گرفته می شوند. اما بهتر است تا بهترین مشاغل خانگی را هم بشناسیم تا به بهترین نحو ممکن از آنها استفاده کنیم. با توجه به اینکه چنین مواردی طی سال های گذشته بسیار محبوب شده و با افزایش قابل توجهی نیز روبرو شده است، آژانس دیجیتال مارکتینگ آلند مدیا به معرفی هفت شغل خانگی بدون نیاز به سرمایه پرداخته و آنها را برای علاقمندان توضیح می دهد.

بهترین مشاغل خانگی چه مزایایی دارند؟

یکی از دلایلی که به کسب و کارهای خانگی رونق داد، دوران شیوع کرونا بود. اما به هر حال در هر دوره این مشاغل مورد توجه علاقمندان بودند. بهترین مشاغل خانگی، اگر با رشد و توسعه مواجه شوند، می توانند به برند تبدیل گردند. این موضوع در دنیا هم اتفاق افتاده است. اما جدا از توسعه این نوع کسب و کارهای خانگی، در ابتدا می خواهیم مزایای آنها بررسی شوند. بنابراین به مهمترین نقاط قوت این نوع مشاغل اشاره می کنیم:

وجود ساعات کاری منعطف

این یعنی شما نیاز ندارید تا حتماً صبح زود از خانه خارج شده و پشت میز کار بنشینید. مضاف بر اینکه، حجم کار و میزان سفارشات خود را می توانید تنظیم کرده و برای انجام آنها ساعات کاری منعطفی داشته باشید. این موضوع به ویژه برای افراد متاهل، مزیت ویژه ای محسوب می شود.

پرداختن به شغل مورد علاقه

بهترین شغل خانگی، یک مزیت جذاب دارند. شما نیاز نیست تا به اجبار کاری را انجام دهید که به آن علاقه نداشته و یا در حوزه تخصص شما نیست. یعنی می توانید بین علاقه و شغل خود، یک توازن عالی و رویایی برقرار کنید.

رئیس و مدیری وجود ندارد

شغل خانگی یعنی عدم وجود مدیر بالا سر. در واقع رئیس و مدیر، خودتان هستید و مسئولیت تمامی کارها و جوانب آن، بر عهده شما است.

درآمدی بر اساس میزان کارکرد

انعطاف پذیری درآمد، یکی از مزایای مهم بهترین مشاغل خانگی محسوب می شود. شما می توانید بنا بر میزان درآمدی که با توجه به شغل و تعرفه های مربوط به آن، مد نظر دارید، همان اندازه هم فعالیت داشته و زمان اختصاص دهید.

معافیت مالیاتی

با توجه به میزان درآمدهای مشاغل، بسیاری از آنها می توانند از مالیات معاف گردند. کافی است تا در سامانه حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار ثبت نام کرده تا مشمول معافیت مالیاتی شوید. البته دریافت مجوز کسب و کار هم نباید فراموش شود.

استرس کمتر و حس رضایتمندی

یکی از مواردیکه کارمندان با آن درگیر می شوند، وجود استرس است. شما خودتان رئیس بوده و نیازی نیست تا به فرد دیگری گزارش دهید. به همین دلیل، استرس ندارید و حس رضایت در شما ایجاد می شود و با شوق و هیجان بیشتری به انجام کارها می پردازید.

افزایش مهارت ها

به طور حتم، مهارت های فردی و شغلی نیز می توانند در این سبک و سیاق کسب و کار نیز بهبود پیدا کنند. زیرا شما مایلید که درآمد بیشتری داشته باشید، پس باید مهارت های خود را افزایش داده و سطح اطلاعات شغلی خود را بالا ببرید. این دو مورد، از نقاط قوت بهترین مشاغل خانگی محسوب می شوند.

امکان صرفه جویی و افزایش بازدهی

وجود آزادی عملی که در مشاغل خانگی وجود دارد، به صرفه جویی و افزایش بازدهی فرد کمک شایانی می کند. زیرا نیاز نیست تا به محل کار و خانه رفت و آمد داشته باشید، در خانه شما کارفرما و ارباب رجوع نیست و هزینه ای برای رفت و آمد و یا استهلاک خودرو نمی پردازید.

 

معرفی هفت شغل خانگی بدون نیاز به سرمایه

با توجه به اینکه با ویژگی های مشاغل خانگی آشنا شدید، در این بخش به معرفی هفت شغل خانگی بدون نیاز به سرمایه می پردازیم که با توجه به گسترش اینترنت می توان از آنها برای کسب و کارهای خانگی استفاده کرد:

ادمین تبلیغات

این شغل جذاب، بسیار مورد توجه افرادی قرار گرفته که در زمینه های دیجیتال و بازاریابی، تبحر دارند. امروزه نیاز شرکت های گوناگون، تبلیغات گسترده است. بنابر این مورد، کسانیکه در این حوزه از دانش و تجربه برخوردار هستند، می توانند با یک لپ تاپ و کامپیوتر، به انجام پروژه های مختلف در زمینه تبلیغات بپردازند.

مترجم آنلاین

امروزه تمامی شرکت ها و بیزینس های مختلف، به ترجمه متون گوناگون خود نیاز مبرم دارند. به همین دلیل کارهای خود را به دیگر شرکت ها و افراد برون سپاری می کنند. البته نیاز نیست که فرد مترجم حتماً در یک شرکت و سازمان حضور داشته باشد و از داخل خانه هم می توان به انجام امور ترجمه و تحویل آنها به کارفرمایان پرداخت. تنوع انجام کارهای مرتبط با ترجمه، آن را به یکی از بهترین مشاغل خانگی تبدیل کرده است.

تولید محتوا

یکی از بهترین و موثرترین شیوه های ارتباط با مخاطبین، به وسیله محتواهای گوناگون حاصل می شود. به همین دلیل است که اگر کسی با تکنیک های تولید محتوا آشنا باشد، می تواند در خانه از این شیوه کسب درآمد کند. البته وی نیاز دارد تا علاوه بر مهارت هایی مانند نویسندگی و ترجمه، تا حدودی هم به اصول سئو آشنا باشد.

طراحی وب سایت

این شغل جذاب، از سطح درآمد خوبی سود می برد. وب سایت خوب و حرفه ای، از نیازهای تمامی مشاغل محسوب می شود. طراح وب سایت نیز به یک لپ تاپ خوب و اینترنت نیاز دارد تا با چند ابزار، نیازهای شرکت ها را در این زمینه برآورده سازد. در این زمینه، امکان یادگیری مهارت ها نیز وجود دارد. مثلاً می توان به وردپرس هم مسلط شد. در طراحی وب سایت، هم کارفرمای داخلی وجود دارد و هم بین المللی که این کسب و کار را به یکی از بهترین مشاغل خانگی تبدیل کرده است.

مربی آشپزی

برای کسانیکه می خواهند هم از شغل خود لذّت ببرند و هم اینکه آن را به دیگران آموزش دهند، هیچ گزینه ای بهتر از آشپزی نیست. این شغل به معنای واقعی یک مهارت با احساس و جذاب را به نمایش می گذارد و مربی مربوطه می تواند با تهیه ویدئو و کلیپ های گوناگون در زمینه مربوطه، فیلم های جذابی را در شبکه های اجتماعی آپلود کند. این مورد با درآمد خوبی هم همراه خواهد شد. به عنوان مثال، یوتیوب به کسانیکه که در فضای آن فیلم بارگذاری می کنند، پول پرداخت می کند.

ساخت محصولات دست ساز

اگر علاقمندان بتوانند تا با یادگیری ساخت محصولات دست ساز، به ساخت آنها اقدام کنند، یکی از مشاغل خانگی جذاب را ایجاد کرده اند. یک سری ویدئوی آموزشی هم در این خصوص وجود دارد که با مرور و دریافت راهنمایی از آنها، می توان محصولاتی مانند عروسک، شمع، زیورآلات و یا صابون های دست ساز ساخت. این کالاها در وب سایت های مختلف و یا شبکه های اجتماعی گوناگون قابل عرضه و فروش خواهد بود.

ساخت پادکست

اگر به ساخت پادکست و تولید آن علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم تا حتماً به انجام این شغل اقدام کنید. ساختن پادکست، به امکانات مختلفی نیاز نداشته و می توان در خصوص موضوعات گوناگونی مانند روانشناسی، موسیقی و یا گزینه های علمی به ساخت پادکست اقدام کرد.

جمع بندی

مشاغل خانگی جذاب، یکی از پرکاربردترین گزینه هایی است که جهت کسب درآمد، در خانه ها و منازل افراد مختلف انجام می شود. هر فردی با توجه به تخصص و یا علاقه ای که دارد، به انجام مشاغل خانگی می پردازند. در این مشاغل، امکان پیشرفت وجود داشته و می توان با یادگیری گزینه های مرتبط با شغل، علاوه بر یادگیری امور مربوط به مشاغل خود، امکان بهره وری حداکثری از آنها را فراهم کنند.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه