وبلاگ

چگونه با گوشی موبایل کسب درآمد کنیم؟

چگونه با گوشی موبایل کسب درآمد کنیم؟
دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

چگونه با گوشی موبایل کسب درآمد کنیم؟

دنیای امروز کسب و کارها، بسیار گسترده و متنوع شده و می توان با استفاده از شیوه های گوناگون و خلاقانه، به کسب درآمد پرداخت. این موضوع در ایران هم با جدیت خاصی دنبال شده و هر فردی مایل است تا با توجه به مهارت، تخصص و امکانات خود، به این مورد مهم بپردازد. یکی از ابزارهایی که در این زمینه می تواند کارمان را راحت کرده و بسیار هم موثر عمل کند، کسب درآمد از گوشی موبایل است. اما یک نکته بسیار مهم در این خصوص وجود دارد که خیلی از علاقمندان، از روش های استفاده از گوشی موبایل برای ایجاد و کسب درآمد آگاهی ندارند. تیم آکادمی آلند مدیا که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود، در این مطلب به این پرسش که چگونه با گوشی موبایل کسب درآمد کنیم، پاسخ می دهد.

مزایای کسب درآمد با گوشی موبایل

در فضای اینترنت و به ویژه سوشال مدیا، وب سایت ها و پیج های مختلفی وجود دارند که به آموزش کسب درآمد با گوشی موبایل و ارائه راهکاری آن می پردازند. این مورد نشان دهنده میزان اهمیت و محبوبیت گوشی موبایل است که می تواند در حوزه های مرتبط با بیزینس، به خوبی استفاده شود. در واقع، گوشی های موبایل بخش لاینفک زندگی ما هستند و بسیاری از امور شخصی و کاری ما، به واسطه آنها انجام می شوند.

پس اگر بتوانیم کسب درآمد را هم به دیگر موارد استفاده گوشی موبایل اضافه کنیم، هم خلاقیت به کار برده ایم و هم اینکه اهمیت استفاده مناسب از این ابزار مهم را درک و اجرا کرده ایم. اما قبل از هر موردی، بهتر است ابتدا مزایای کسب درآمد از گوشی موبایل را توضیح داده تا در این زمینه برای مخاطبین شفافیت مناسبی انجام شود:

عدم نیاز به حضور در محل کار

برای اینکه کسب درآمد با گوشی را استارت بزنید، نیازی نیست تا دفتری اجاره کرده و یا به محل کار و شرکتی بروید. کافی است که با انجام برنامه ریزی ها، تعیین اهداف و ایجاد محیط مناسب در منزل و سود بردن از ابزارهای مربوطه، پروسه های کسب درآمد با گوشی را ایجاد کنید.

وجود آپشن ها و ایده های متنوع

یکی از مزایایی که در رابطه با کسب درآمد از گوشی موبایل وجود دارد، این است که حوزه های مرتبط با تخصص شما، از تنوع بالایی سود می برد. شما می توانید با توجه به نقاط قوت و علاقه خود، آنها را بررسی و گزینه نهایی را برای محل کسب درآمد اصلی انتخاب کنید.

ایجاد شغل دوم و درآمد ثانویه

در نظر داشته باشید که کسب درآمد از گوشی موبایل نمی تواند به عنوان شغل و منبع اصلی کسب درآمد شما محسوب شود. این مورد در ابتدا به عنوان شغل دوم به صورت پاره وقت و درآمد ثانویه است که می تواند تعدادی از هزینه های ماهیانه شما را پوشش دهد.

نوشتن ایده ها و خلاقیت ها

شما می توانید برای اینکه به شیوه ای موثر از گوشی موبایل خود درآمد داشته باشید، ابتدا هر آنچه را که به ایده و خلاقیت مربوط می شود، روی کاغذ آورده و آنها را اولویت بندی کنید. شاید نیاز باشد تا در مرحله اول، با یک مشاور کسب و کار صحبت و مشورتی داشته باشید.

سهولت در بررسی آپشن ها و گزینه های کاری

قبل از اینکه بخواهید تا حوزه اصلی کسب و کار را که در آن هم تخصص مناسبی دارید، انتخاب نمایید، با صرف زمان و تمرکز کافی، کلیه گزینه هایی را که در آن توانمند هستید، بررسی کرده و به صورت شتابزده به استارت پروژه درآمدزایی از طریق گوشی موبایل اقدام نکنید. می توانید از تجربیات دیگر افرادیکه در این زمینه فعال هستند، استفاده کنید.

مدیریت آسانتر و سریعتر

وقتی به حوزه کسب درآمد با گوشی موبایل ورود پیدا می کنید، در واقع خودتان رئیس این شغل بوده و برای آن برنامه ریزی کرده و پروسه های مدیریت را به شیوه ای آسانتر و سریعتر انجام می دهید. البته که باید به صورت متمرکز تلاش کرده و از زمان و تخصص خود استفاده کنید.

عدم وجود محدودیت های زمانی و مکانی

یکی از دغدغه های افراد شاغل، رفت و آمد به محل کار است که این می تواند زمان قابل توجهی را از آنها بگیرد. اما وقتی یک شغل فریلنس مانند کسب درآمد با گوشی موبایل دارید، در اکثر زمان ها در منزل خود حضور خواهید داشت. بنابراین، کنترل زمان به شیوه ای آسان و کارآمد انجام شده و از طرفی رفت و آمدهای شما کاهش پیدا می کند، مگر اینکه بخواهید با مشتریان خود جلسه های کاری برگزار کنید.

هزینه های پایین

چالش بسیاری از علاقمندان شروع کسب و کارهای جدید، هزینه های مربوطه است. به این صورت که برای استارت زدن یک کسب و کار، به دفتر، تجهیزات و دیگر امکانات نیاز بوده، اما برای کسب درآمد با گوشی، به حداقل صرف هزینه نیاز خواهید داشت.

چگونه با گوشی موبایل کسب درآمد کنیم؟

همان طور که در بخش قبلی شرح دادیم، گوشی موبایل و کسب درآمد از طریق آن، مزایای متعددی دارد. اما حالا وقت آن است که به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه با گوشی کسب درآمد کنیم؟ در اینجا چند بیزینس جذاب را که می توان با گوشی موبایل از آنها پول در بیاوریم، به شما معرفی می کنیم:

همکاری در فروش

یکی از جالبترین شیوه های کسب درآمد با گوشی موبایل، همکاری در پروسه فروش محصول و یا خدمات است. شما برای کالاهای یک برند، تبلیغات مربوطه را انجام داده و در ازای فروش، طبق توافقات قبلی، کمیسیون دریافت خواهید کرد. برای این کار، به سرمایه نیاز نداشته، شیوه انجام آن ساده بوده، گستره درآمدزایی مناسبی دارید و به صورت نامحدود می توانید فعالیت داشته باشید.

تولید محتوای ویدئویی

هر شخصی بنابر تخصص و دانش خود می تواند به تولید محتوای ویدئویی پرداخته و از آن کسب درآمد کند. این نوع محتوا چندین سال است که مورد توجه کاربران فضای سوشال قرار گرفته و انواع ویدئوهای آموزشی هم در این خصوص باب شده است. اگر بتوانید که در وب سایت های خارجی مانند یوتیوب هم ویدئوی خود را بارگذاری کنید، به افزایش درآمد خود کمک کرده اید.

مشاوره آنلاین

یکی از بهترین شیوه های کسب درآمد با گوشی موبایل، ارائه مشاوره است. حال فرقی نمی کند که در کدام زمینه شغلی فعالیت دارید. اگر بتوانید برای اطلاعات خود و ارائه آنها، پول دریافت کنید، یکی از بهترین شیوه های کسب و کار را ایجاد کرده اید. از جمله مشاغل و مشاوره های آنلاین مربوط به آنها، به پزشک، وکیل و یا روانشناس می توان اشاره کرد.

فروش محصول

این کسب و کار، نسبت به دیگر مشاغل مرتبط با گوشی موبایل، چالش بیشتری دارد، اما هیجان انگیزتر بوده به همان میزان که کار سخت تری دارید، درآمد شما هم بیشتر است. در این شیوه، کافی است تا از محصولات خود عکس های جذاب تهیه کرده و سپس آنها را در شبکه های اجتماعی و یا وب سایت هایی مانند دیوار، شیپور و… منتشر کنید.

فروش اکانت بازی موبایل

فروش اکانت بازی موبایل، از جمله گزینه های کسب و کار با گوشی است که با توجه به گسترش اینترنت و دنیای دیجیتال، بین علاقمندان بازی های مختلف، محبوب شد و رواج پیدا کرد. از جمله شیوه های درآمدزایی در این حوزه، بازی کردن تا حد بالا و رسیدن به یک اکانت موفق بوده که کاربر پس از این مرحله، اکانت خود را برای فروش عرضه می کرد.

حضور در شبکه های اجتماعی

در خصوص کسب درآمد از گوشی، نباید از شبکه های اجتماعی غافل شد. به عنوان مثال، اینفلوئنسر بودن در اینستاگرام یکی از روش هایی است که این روزها مورد توجه برندها و کسب و کارها قرار گرفته است. یا اینکه می توان ادمین پیج اینستاگرام شد و با ایجاد کانال هایی در تلگرام، به شیوه های مختلف کسب درآمد کرد. رزومه سازی، مشاوره و یا آموزش، از مواردی است که در کانال های تلگرام طرفداران زیادی دارد.

ترجمه متون مختلف

اگر شما به فنون ترجمه تسلط دارید، می توانید به راحتی از آن کسب درآمد کنید. البته باید به میزان کافی برای خود تبلیغ انجام داده تا مشتریان متعددی جذب کنید. برای این کار، یک کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام ایجاد کرده و در حیطه کاری خود، به انجام تبلیغات بپردازید. حتی با بالا بردن مهارت های سئو و یادگیری اصول اولیه آن، می توانید به تولید محتوا نیز بپردازید.

ارزهای دیجیتال

یکی از کسب و کارهایی که طی چند سال اخیر به شدت پر رونق و مطرح شده است، حوزه ارزهای دیجیتال است. یادگیری اصول مربوطه و شناخت بازار آن می تواند در ادامه شما را به یک کارشناس تبدیل کند. البته این موضوع نیاز به صرف زمان و کسب تجربه دارد. بنابراین، پیشنهاد می شود تا در وهله اول، ضمن یادگیری اصول این حوزه، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. معامله گری در دیگر بازارهای مالی مانند بورس و فارکس نیز، گزینه خوبی محسوب می شود. پس اگر به این بازارها علاقمند هستید، فرصت یادگیری و فعالیت در آنها را از دست ندهید. می توانید از همین حالا، مقالات مربوط به ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

 جمع بندی

کسب درآمد با گوشی موبایل، از جمله روش هایی است که به دلیل گسترش اینترنت و فضای دیجیتال، به شدت مورد توجه افراد حوزه های کاری مختلف قرار گرفته است. هر فردی می تواند بنا بر تخصص و علاقه خود، با استفاده از گوشی موبایل، به ایجاد کسب و کار بپردازد. هرچند که پروسه انجام این کار نسبت به دیگر مشاغل، تا حدودی راحت تر است، اما به هر حال انجام آن به تلاش مستمر، کسب تجربه، ایجاد تخصص و بررسی های مختلف نیاز دارد. به عنوان مثال، شما نیاز دارید تا از مشاوره های گوناگون یک آژانس دیجیتال مارکتینگ و یا مشاور کسب و کار استفاده کرده و برای تحقیق و توسعه خودتان نیز زمان بگذارید. چون هیچ حرفه و کسبی، در یک شب ساخته نمی شود. در رابطه با آشنایی با امور مرتبط با کسب و کار و فضای دیجیتال، می توانید با کارشناسان تیم آکادمی آلند مدیا در تماس باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه