وبلاگ

تیک تاک مارکتینگ (TikTok Marketing) + بازاریابی در تیک تاک در سال 2022

تیک تاک مارکتینگ, بازاریابی تیک تاک
دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

تیک تاک مارکتینگ (TikTok Marketing) + بازاریابی در تیک تاک در سال 2022

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|font_size:29|text_align:right|color:%23e53935″][vc_column_text]

آیا تیک تاک مارکتینگ را برای کسب و کار خود در نظر می‌گیرید؟ شما بهتر است دریابید که چگونه از یک شبکه اجتماعی جدید و پرطرفدار بهترین استفاده را ببرید. تیم عارفه پناهی در این مقاله به توضیح چیستی و چگونگی ویژگی‌های تیک تاک مارکتینگ می‌پردازد و فضای حاکم در تیک تاک را مورد بررسی قرار می‌دهد. 

قدرت TikTok را نمی توان دست کم گرفت. این برنامه تأثیر عمیقی بر فرهنگ دنیای مدرن داشته است و کسب‌وکارهای باهوش در همه جا به دنبال این هستند که از طریق تیک تاک مارکتینگ وارد تبلیغات و فروش شوند. بسیاری از کسب‌وکارها بازاریابی موفقی در TikTok ایجاد کرده‌اند.

علت محبوبیت تیک تاک

TikTok خود را “پلتفرمی برای ویدئوهای کوتاه موبایل” می نامد. کاربران می‌توانند یک ویدیو 15 ثانیه ای بسازند و آپلود کنند که میتواند شامل موسیقی با فیلترها و افکتهای ویرایش، رقصیدن و سایر موضوعات باشد.

فرمت ویدیویی سریع آن فقط برای چالش های رقص و دابسمش نیست، اگرچه به همین دلیل مشهور شده است. تیک تاکرها از این پلتفرم برای بحث در مورد موضوعات پیچیده، تغییر و آموزش مخاطبان خود در موضوعات مختلف و انتشار محتوای طنز استفاده می کنند.

 چرا تیک تاک مارکتینگ؟

TikTok با بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه و میانگین زمان تماشای محتا به میزان روزانه 52 دقیقه، رسماً داغ‌ترین پلتفرم جدید در صحنه رسانه‌های اجتماعی است و اگر فکر می کنید TikTok فقط برای نوجوانان است سخت در اشتباه هستید. کاربران در هر سنی در حال پیوستن به پدیده TikTok هستند و افراد مشهور، اینفلوئنسرها، ناشران و برندهای خانگی اکنون در این پلتفرم فعالند.

دو عامل تاثیرگزار میتواند به دیده شدن کسب وکار  شما در تیک تاک کمک کند:

 •  احتمال ویروسی شدن بیشتر

TikTok محتوا را به روشی جدید و منحصر به فرد عامه‌پسند می کند. برخلاف اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، که عمدتاً براساس محبوبیت پوستر تصمیم می‌گیرند چه محتوایی به شما ارائه دهند، TikTok تأیید کرده است که تعداد فالوورها مستقیماً بر محتوایی که در فید شما نشان داده می‌شود، تأثیر نمی‌گذارد.

این یعنی چی؟ اساساً، شما می توانید یک شبه پس از ارسال تنها یک ویدیو به موفقیت دست پیدا کنید. از آنجایی که تعداد فالوورها در تصویر وجود ندارد، پست جدید به اندازه ستاره بزرگ پاپ شانس دارد تا در فضای مجازی منتشر شود.

بنابراین، کلید وایرال بودن ویدیوهای TikTok چیست؟ پس از صرف زمان کوتاهی در پلتفرم، متوجه خواهید شد که بسیاری از ویدیوها از آهنگ ها و هشتگ های مشابه استفاده می‌کنند. وقتی این را می‌بینید، در نظر بگیرید که آیا نام تجاری شما می‌تواند در این روند حرکت کند یا خیر. از طرف دیگر، می توانید هشتگ های مختص به برند خود را برای شروع تیک تاک مارکتینگ ایجاد کنید.

 •  TikTok اشباع نشده است

 TikTok بیزینسی جولای 2020 راه اندازی شد. این امر TikTok را برای نوآوری و خلاقیتهای جدید آماده می کند. به عنوان یک تازه وارد در تیک تاک مارکتینگ رقابت کمتری دارید و نام های بزرگ کمتری بر سر همان مخاطبان هدف مبارزه می‌کنند.

با این حال، فقط به این دلیل که بازار اشباع نشده است، موفقیت پیدا کردن آسان نیست. اگر محتوای مناسبی تولید نکنید، فقط به عنوان یک شوخی با شما برخورد خواهد شد.

راه حل چیست؟ وارد پلتفرم شوید، شروع به تماشای محتوا کنید و خلاق باشید. هنوز هیچ قانونی وجود ندارد، بنابراین محتواها و استراتژی جدید را امتحان کنید و ببینید که به کجا منجر می‌شود.

تیک تاک مارگتینگ چیست؟

تیک تاک مارکتینگ تکنیک استفاده از TikTok برای تبلیغ یک نام تجاری، محصول یا خدمات است. این می‌تواند شامل تاکتیک های مختلفی مانند بازاریابی تأثیرگذار، تبلیغات TikTok و ایجاد محتوای ویروسی یا وایرال باشد.

 تیک تاک مارکتینگ می تواند به مشاغل کمک کند تا:

 1. آگاهی مردم از برندشان را افزایش ‌دهند.
 2. فروش محصولات و خدمات خود را بالا ببرند.
 3. از مشتریان و مخاطبان، بازخوردی صادقانه و صمیمی دریافت کنند.
 4. محصولات و خدمات خود را برای مخاطبان هدف تبلیغ کنند.

 

انواع تیک تاک مارکتینگ

 

 •  تیک تاک مارکتینگ به واسطه اینفلوئنسرها

بازاریابی به واسطه اینفلوئنسرها در تیک تاک، بخش بزرگی از این پلتفرم است. ستاره‌های تیک تاک می‌توانند تأثیر زیادی بر موفقیت یک تجارت داشته باشند، زیرا ده‌ها میلیون کاربر هر روز محتوای آن‌ها را تماشا می‌کنند.

اما برای بازاریابی موفق به یک اینفلوئنسر با دنبال کننده بالا نیاز ندارید، سعی کنید ستاره های نوظهور یا در حال ظهور را کشف کنید.

معمولا برندهای نسبتا بزرگ یا در حال پیشرفت در سیاسستهای خود از این روش برای تیک تاک مارکتینگ استفاده می‌کنند.

 • ایجاد اکانت تیک تاک

این گزینه بیشترین آزادی را به شما می دهد. یک حساب تجاری TikTok برای نام تجاری خود ایجاد کنید و شروع به ساخت محتوای ارگانیک خود کنید. شما می توانید همه چیز را از نمایش محصولات خود گرفته تا ویدیوهای روزمره و چالش های رقص پست کنید.

 • تبلیغات TikTok

اگر به دنبال مکانی برای شروع هستید و مقداری پول برای سرمایه گذاری دارید، این بهتربن گزینه است. سایت تیک تاک مملو از داستان های موفقیت برندهایی است که تبلیغات خود را در TikTok آغاز کرده‌اند.

با یک حساب تجاری، می توانید اطلاعات بیشتری را به پروفایل خود اضافه کنید و به آمار اصلی و صادقانه مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

چگونه در TikTok تبلیغ کنیم؟

ایجاد یک تبلیغ رسمی در TikTok (به عبارت دیگر، پرداخت مستقیم به TikTok برای بازاریابی) یک راه مطمئن برای جلب توجه بیشتر به محتوای شما است و پروسه‌های تیک تاک مارکتینگ را با سرعت بیشتری جلو می‌برد.

انواع تبلیغات موجود در TikTok

 

تبلیغات درون فید

اینها تبلیغاتی هستند که خودتان می سازید. انواع تبلیغات درون فید شامل تبلیغات تصویری (که مانند یک بیلبورد هستند)، تبلیغات ویدیویی (مانند تبلیغات تلویزیونی) و تبلیغات جرقه‌ای (محتوایی را که از قبل دارید تقویت می کند، بنابراین در فیدهای افراد بیشتری نشان داده می شود) است. 

تبلیغات Top view

TopViews نوع خاصی از تبلیغات درون فید است و تضمین می شود که اولین تبلیغ درون فیدی باشد که کاربران بعد از سه ثانیه مشاهده می‌کنند. آنها همچنین در بالای صفحه For You نشان داده می‌شوند و می توانند تا 60 ثانیه از ویدیوی تمام صفحه پشتیبانی کنند. یکی از ویژگی‌های این گروه از تبلیغات این است که نمی‌توان از آن‌ها رد شد؛ مانند تبلیغات یوتیوب.

 چالش‌های هشتگدار (هشتگی کاربردی که به برند شما متصل است)

هشتگ ها نقش مهمی در تیک تاک مارکتینگ دارند. هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کنند ویدیوهایی را پیدا کنند که به آن‌ها علاقه دارند، به گفتگوهایی بپیوندند که به آن‌ها اهمیت می‌دهند، و انجمن‌هایی را بر اساس فاکتورهایی که دوست دارند بسازند.

مهم‌تر از آن، آنها بازدید یک پست را در فید For You افزایش می دهند، جایی که کاربران بیشتر وقت خود را در آنجا می‌گذرانند، و این دیده شدن می تواند آن را به وضعیت واایرال برساند.

هشتگ‌ها هنگام استفاده در چالش‌ها به اندازه‌ای قدرتمند می‌شوند که کاربران TikTok را وادار می‌کنند تا ویدیوهایی با آنها بسازند.

به عنوان مثال امکان دارد کاربر به چالش کشیده شود تا ویدیوی یک اینفلوئنسر را تقلید کند، یک حرکت ورزشی سخت را به نمایش بگذارد، یا با یک آهنگ خنده دار برقصد. سپس هر شرکت کننده ویدیوی خود را همراه با هشتگ مربوطه در TikTok پست می کند. گاهی اوقات جوایزی اهدا می شود، اما معمولاً فقط برای سرگرمی است.

زمانی که برندها از یک چالش هشتگ حمایت می کنند، به آن چالش هشتگ برند می گویند و این یک راه فوق العاده موثر در تیک تاک مارکتینگ برای افزایش آگاهی، ایجاد تعامل و ایجاد پایگاه بزرگتری برای طرفداران است.

 به عنوان مثال هشتگ StartUpShowUp نوعی تبلیغ از جنس چالش هشتگدار است که توسط مایکروسافت حمایت می شود. در حالی که هزینه برخی از ویدیوهای هشتگ StartUpShowUp توسط این برند پرداخت شد، کاربران دیگر (مانند تصویر بالا) به زودی به این روند صعود بخشیدند و مایکروسافت را به صورت رایگان تبلیغ کردند.

 افکتهایی که برای برندهای شما ساخته می‌شوند

افکتهای مختص به برندها یک صفحه همانند Snapchat است و به برندها اجازه می‌دهد تا کاورهایی برای برندشان ایجاد کنند و در این صورت تیک تاکرها از آنها در ویدیوهای خود استفاده می‌کنند و این موضوع به معرفی محصولات کمک می‌کند.

برای هر افکت چیزی حدود 100000 دلار هزینه می‌شود؛ بنابراین برندهای معروف و سرمایه دار از این ویژگی استفاده می‌کنند.

چگونه یک استراتژی تیک تاک مارکتینگ ایجاد کنیم؟

استراتژیهایتان را بر اساس سن، فرهنگ و علایق مخاطبین تیک تاک شکل دهید و سعی کنید از متود‌های تیک تاک مارکتینگ اکانت‌های رقبا ایده بگیرید.

باTikTok  آشنا شوید

اشتباه است که به تیک تاک مارکتینگ مانند بازاریابی اینستاگرام یا فیس بوک نگاه کنید. TikTok یک شبکه اجتماعی کاملاً متفاوت با ویژگی ها، سبک‌های فرهنگی متفاوت و رفتارهای منحصر به فرد است.

مدتی را صرف آشنایی ویدیوهای TikTok کنید. ویژگی‌های مختلف موجود در برنامه TikTok را کاوش کنید و توجه داشته باشید که چه فیلترها، افکتها و آهنگ‌هایی در حال پیشرفت هستند.

مراقب چالش‌های هشتگدار باشید که اساساً شامل یک آهنگ، حرکات رقص یا کاری است که اعضا به چالش کشیده می‌شوند تا آن‌ها را بازآفرینی کنند. اساساً TikTok بر روی محتوای تولید شده توسط کاربر می‌چرخد. 

الگوریتم TikTok را نیز بخوانید. درک اینکه TikTok چگونه ویدیوها را در برگه For You رتبه بندی و نمایش می دهد، می تواند محتوا، هشتگ و استراتژی تعامل شما را مشخص کند.

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

امیدوارید با چه کسانی در TikTok تعامل برقرار کنید؟ قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید، با اطلاعات جمعیتی TikTok آشنا شوید و کسانی را که ممکن است به برند شما علاقه مند باشند، شناسایی کنید.

TikTok بیشتر در بین نوجوانان محبوب است، اما اشتباه است که TikTok را به عنوان یک برنامه نوجوان حذف کنیم. 

مدتی را صرف تحقیق در مورد مخاطبان خود در سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی کنید و به دنبال همپوشانی در TikTok باشید. ممکن است مخاطبان فعلی شما در TikTok نباشند، اما ممکن است زیر گروه‌هایی با علایق مرتبط یا کمی متفاوت در پلتفرم وجود داشته باشند.

برای مثال، مخاطبان یک ناشر کتاب‌های کودکان می‌توانند شامل نویسندگان در لینکدین، خوانندگان در اینستاگرام و تصویرگران در TikTok باشند.

 خواه رقبای شما روی پلتفرم باشند یا نباشند، حداقل سه تا پنج برند یا سازمان مشابه را پیدا کنید و ببینید در این پلتفرم چگونه رفتار می‌کنند. سعی کنید بیاموزید که چه چیزی برای آنها مؤثر بوده و چه چیزی برای آنها مؤثر نبوده. چارچوبی برای شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای تکنیک های تیک تاک مارکتینگ آن اکانتها ایجاد کنید (S.W.O.T).

 از آنجایی که TikTok یک پلتفرم تحت رهبری سازندگان محتوا است، حضور ستارگان و تأثیرگذاران TikTok را در این پلتفرم نادیده نگیرید. شخصیت هایی را پیدا کنید که در زمینه تخصص شما، از لوازم آرایشی گرفته تا پزشکی، تحصیلی و ادبیات، تولید محتوا و فعالیت می‌کنند.

مانند اکثر پلتفرم های اجتماعی، TikTok تجزیه و تحلیل حساب های تجاری را ارائه می‌دهد و با این وجود آنالیز محتوا و کیفیت خدمات و محصولات کسب و کارتان راحت‌تر خواهد بود.

به طور منظم پست کنید

ایجاد یک تقویم محتوایی و پایبندی به آن، کلید موفقیت در تیک تاک مارکتینگ است. تقویم محتوای بازاریابی در تیک تاک شما شبیه به یک تقویم واقعی به نظر می رسد، اما به جای «قرار شام با دوستان» و «ورزش صبحگاهی» چیزهایی مانند «Go Live» یا «New Video» را برنامه ریزی خواهید کرد.

پیشرفت خود را پیگیری کنید

تجزیه و تحلیل ها فقط نقطه شروع عالی برای تیک تاک مارکتینگ نیستند. شما باید به طور مرتب بررسی کنید آیا استراتژی های شما کار می کنند یا خیر. حداقل یک بار در ماه این موضوع را به دقت آنالیزکنید و ببینید آیا به اهداف خود می‌رسید یا خیر. می‌توانید از طریق آزمون وخطا انواع مختلف پست‌ها را آزمایش کنید و نتایج آن‌ها را بررسی کنید.

فضایی برای آزمایش ایجاد کنید

چیزی به نام فرمولی برای وایرال شدن محتوا در TikTok وجود ندارد (اما می‌توانید از محتواهای وایرال شده ایده بگیرید و از آنها برای افزایش شانس خود پیروی کنید.به طور کلی اگر در تیک تاک خشک و جدی باشید، نتیجه نمی‌گیرید.

کلام آخر 

TikTok و TikTok for Business به نوعی شبیه قطب وحشی دنیای رسانه های اجتماعی هستند. آنها مشاجرات سیاسی را هم پوشش میدهند، و این یک رسانه جدید است که پتانسل رشد زیادی به اکلانتها می‌دهد.

در تیک تاک فرصت های بسیار خوبی برای کسب و کار شما وجود دارد تا به یکی از پیشگامان حوزه فعالیت خود در بازاریابی تیک تاک تبدیل شود. امیدواریم این مقاله آکادمی آلند درباره تیک تاک مارکتینگ مورد توجه شما، دوستان، قرار بگیرد و برایتان کاربردی باشد. 

به طور کلی، هیچ جایگزینی برای آستین بالا زدن و تیک تاک مارکتینگ وجود ندارد. اگر هنوز این کار را نکرده اید، برنامه را دانلود کنید، چند ویدیو را ورق بزنید و ببینید آیا با استراتژی بازاریابی کسب و کار شما مطابقت دارد یا خیر.

اگر هم در این راه نیاز  به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آلند مدیا در ارتباط باشید و با ما تماس حاصل کنید.

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه