وبلاگ

تفاوت پست و استوری + پست بهتر است یا استوری ؟

دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

تفاوت پست و استوری + پست بهتر است یا استوری ؟

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|text_align:right|color:%23e53935″][vc_column_text]

یکی از سوالاتی که همیشه در ذهن صاحبین کسب و کار در اینستاگرم وجود دارد این است که تفاوت پست و استوری چیست؟  پست بهتر است یا استوری ؟ کدام یک میتواند به بیشتر دیده شدن آنها منجر شود؟

در این مقاله سعی کردیم به همه ی این سوالات پاسخ دهیم.

اینستاگرام شبکه اي بسیار بزرگ است که با گذشت زمان محبوبیت زيادي پیدا کرده و بسیار بزرگ شده و قابلیت های آن رو به افزایش است. کار در این برنامه در قالب عکس است و کاربران عکس های خود را در آن به اشتراک مي گذارند.

به دلیل پر طرفدار بودن این برنامه در بین مردم، شرکت ها و دارندگان کسب و کار تصميم گرفتند در این برنامه کسب و کار خود را رونق بیشتری دهند. خیلی ها کسب و کارشان را در این برنامه شروع کردند و به عنوان یک بلاگر فعالیت می کنند.

در این ميان سوال اين است كه برای تبلیغ کردن پست بهتر است یا استوری.

در این مقاله با ما مراه باشيد تا به بررسی فرق بین پست و استوری برای کسانی که دنبال تبلیغ کردن در اینستاگرام هستند، بپردازیم.

 

پست بهتر است یا استوری

 

تمرکز در پست یا استوری

رشد و پیشرفت اینستاگرام سبب حضور برندهای فراوانی در این برنامه شده است. وقتی برندها در جایی با هم مشغول فعالیت می شوند، رقابت زیادی بین آنها شکل می گیرد و هرکدام برای موفقیت خود به استراتژی قدرتمندی نیازمند هستند. به بیانی دیگر هر كس در کسب و کار باید بداند با چه کسانی صحبت می کند، مخاطبان بيشتر چه زمانی آنلاین هستند و از همه مهم تر باید بداند مخاطبان به چه محتوایی علاقمند هستند. اما باز هم این سوال مطرح است که تفاوت پست و استوری چیست؟

با به وجود آمدن قابلیت استوری، چالشی بوجود آمده است که پست بهتر است یا استوری. تشخیص اینکه کدام پست ها به فید مربوط می‌ شوند و کدام‌ یک شایسته استوری ها هستند چالش‌ برانگیز است. مسئله دیگری که مطرح است آپدیت های جدید اینستاگرام است. مثلا در آپدیت جدید پست ها، برای ویدئوها به جاي لایک ها، تعداد ویوها نمایش داده می شود.

در استوری، استیکرها، افکت ها و ادیت های زیادی افزوده شده که با استفاده از آنها می توان استوری بسیار جذابی درست کرد. IGTV قابلیت جدید دیگری است که در آن می توان یک ویدئو طولانی گذاشت بدون این که به چند قسمت تبدیل شود.

همچینین بخوانید : چگونه محتوای جذاب در اینستاگرام بنویسیم؟

 

مزایای استوری اینستاگرام

امروزه بیش از 500 میلیون کاربر در حوزه های مختلف سرگرمی، آموزشی، کسب و کار و… در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند. یک سوم بیشترین بازدید، بازدید از استوری هاي حساب های کسب و کار است.

 

دلایل استفاده از استوری اینستاگرام در کسب و کار

 • نمایش محتوا به مدت ۲۴ ساعت
 • تعامل بهتر
 • امکان ایجاد محتوای تصادفی
 • بهترین ابزار برای فروش

 

 نمایش محتوا به مدت ۲۴ ساعت

استوری ها مدت بیست و چهار ساعت می مانند و بعد از آن به صورت خودکار حذف می شوند. خوبی زمانی بودن استوری این است که می توانید انواع مختلفی را در استوری خود امتحان كرده و در نهایت مدلی که بیشترين بازخورد را دارد، پيدا كنبد.

 

 تعامل بهتر

در استوری جدا از افکت ها، ادیت ها و استیکرها که تاثير زيادي در زیبایی دارند، قابلیت پرسشی کردن و نظردهی دارد که بسیار پرطرفدار است. این امکانات پرسش و نظرسنجی باعث بالا رفتن تعامل مي شود.

 

 امکان ایجاد محتوای تصادفی

از پشت صحنه خود استوری بگیرید، بدین‌ صورت به بیننده اجازه می ‌دهید ایده بهتری از نحوه کار شما داشته باشد. بهترین مکان برای اشتراک محتوای خام، استوري است که خیلی بازخورد بهتری دارد تا اینکه به عنوان پست منتشر شود. پس وقتی یک محتوای تصادفی دارید، انتخاب میان ارسال محتوا به‌ صورت پست یا استوری در اینستاگرام تا حدودی ساده است.

 

 بهترین ابزار برای فروش در اینستاگرام

هنگامی ‌که به نقطه عطف ۱۰۰۰۰ فالوور رسیدید و ویژگی swipe up برای شما باز شد، استوری ها می‌ توانند ابزار قدرتمندی برای فروش باشند. شما می توانید از یک استوری بورد متشکل از ۳ استوری یا بیشتر برای معرفی یک محصول و مزایای آن استفاده کنید و سپس کاربر را با استفاده از ویژگی swipe up برای یک CTA در آخرین استوری به صفحه محصول هدایت کنید.

 

نکات مثبت استوری

 

 مزایای پست اینستاگرامی

قبل از اينكه پست بگذاريد، باید درک کاملی از اینستاگرام و پست گذاری در آن داشته باشید. مثلا باید بدانید از چه هشتگ هایی استفاده کنید، چه ساعتی پست را انتشار دهید و از همه مهم تر بررسی کنید پست را در قالب عکس یا ویدئو یا IGTV منتشر کنید. پست گذاشتن سختي بيشتري دارد، اما تلاشی که می کنید برای بیست و چهار ساعت نیست و همیشه در پیج باقي می ماند.

 

دلایل استفاده پست در کسب و کار

 • محتوا برای همیشه می ماند
 • دسترسی بهتر
 • منظم و سازماندهی ‌شده
 • روش عالی برای رشد اکانت اینستاگرام

 

محتوا برای همیشه می ماند

محتوای پستی زمان ندارد و همیشه در پست می ماند.

 

دسترسی بهتر

اگر بتوانید از هشتگ های درست استفاده کنید، همیشه یا حداقل زمان بسیار زیادی دیده می شود.

 

منظم و سازماندهی ‌شده

پست اینستاگرام برای نشان دادن نمونه کارها یا نام تجاری است و داشتن یک تم منظم، بسیار مهم است.

 

روش عالی برای رشد اکانت اینستاگرام

پست در اینستاگرام به منزله نمونه کار و نشانگر هویت و کار شما است. اگر پست گذاری درستی داشته باشید، می توانید نسبت به استوری، جذب فالوور بیشتری داشته باشید؛ زيرا پست ها اولین چیزی است که مردم قبل از تصمیم به فالو کردن، آن ها را می ‌بینند.در مقاله جداگانه بهترین زمان پست در اینستاگرام رو توضیح دادیم که میتوانید مشاهده کنید.

 

نکات مثبت پست

 

پست و استوری اینستاگرام مکمل یکدیگرند

تا اینجای کار به صورت جداگانه در مورد پست و استوری بصورت جدا توضیح دادیم، ولی موردی که مطرح است این است که شما اگر فقط پست یا فقط استوری بگذارید نمی توانید بازخورد درست و خوبی داشته باشید، زیرا این دو مکمل یکدیگر هستند.

مثال

فرض کنید شما ماشینی خریداری کرده اید، آیا می توانید این ماشین را فقط بنزین بزنید و بدون روغن روشن کنید؟

پست و استوری هم مثل همین ماشین است، شما می توانید پست را به روغن موتور و استوری را به بنزین ماشین نسبت دهید.

درست همانند همین روغن و بنزین ماشین که هرکدام باید در زمان خاصی ریخته شوند، در اینستاگرام هم باید بدانید چه موقع و از چه مطلبی برای پست و چه موقع و از چه مطلبی برای استوری استفاده کنید.

به این صورت پیجتان برای مخاطب جذابیت داشته و مخاطب شما را همواره دنبال کند.

 

نتیجه گیری

در انتها اگر بخواهیم به صورت خلاصه به این سوال که تفاوت پست و استوری چیست؟  پست بهتر است یا استوری ؟ کدام یک میتواند به بیشتر دیده شدن آنها منجر شود؟ باید بگوییم که پست و استوری تفاوت های بسیار زیادی دارند اما در عین حال این دو بدون همدیگر به ماکمکی نخواهند کرد. این به این معناست که شما نمیتوانید فقط به روی یکی از این دو تمرکز کنید، بلکه با استفده از هر دو ابزار به بالاتر رفتن تعامل خود با کاربرانتان شوید.

نکته مهم این است که در آپدیت های جدید اینستاگرام و طبق آپدیت های الگوریتم های اینستاگرام، شما در کنار پست و استوری باید از لایو و ریلز هم استفاده کنید تا اینستاگرام ارزش بیشتری برای پیج شما قائل شود و به بیشتر دیده شدن شما کمک کند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه