وبلاگ

تبلیغات در یوتیوب چگونه است؟ + بررسی تبلیغات در یوتوب

دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

تبلیغات در یوتیوب چگونه است؟ + بررسی تبلیغات در یوتوب

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|font_size:40|text_align:right|color:%23e53935″][vc_column_text]

یوتیوب یکی از تاثیر گذار ترین سرویس‌ های شرکت گوگل، در زمینه تبلیغات قوانین و روش های جدیدی هر ساله عرضه می‌ کند که به بازاریابان در امر تبلیغات کمک چشمگیری می نماید. ما درواقع در این مقاله می خواهیم به جواب این سوال برسیم، چگونه تبلیغات در یوتیوب انجام دهیم؟

با ما همراه باشید:

یوتیوب و تبلیغات در آن

یوتیوب چیست؟

یوتوب یکی از بزرگترین پلتفرم های جهان برای تبلیغ‌ کنندگان است و آمار تا الان اینطور نشان داده که یوتیوب دومین موتور جستجوی محبوب و بزرگترین شبکه اشتراک ویدئوی جهان است که در هر دقیقه بیش از 300 ساعت ویدیو در آن آپلود می‌ شود و با دارا بودن 1.9 میلیارد کاربر فعال ماهانه که 50 میلیون از این کاربران، تولیدکننده محتوا هستند و روزانه 576000 ساعت ویدیو را در یوتیوب بارگذاری می‌ کنند. شما می‌ توانید در کنار 90 درصد از کسب و کار های دیگر با ایجاد یک حساب کاربری یوتیوب، شروع به بازاریابی در یوتیوب نمایید. کاربران یوتیوب روزانه 5 میلیارد ویدئو تماشا می‌ کنند.

 

انواع تبلیغات ویدیویی در یوتیوب

داده های مراکز بازارپژوهی نشان می‌ دهد که 87% از مارکترها از ویدئو مارکتینگ بهره می‌ برند که 88% آن ها از بازگشت سرمایه (ROI) ویدئو مارکتینگ رضایت دارند. کاربران محتویاتی که در یوتیوب هست را می بینند، پس این کاملا مشخص است که تبلیغات ویدئویی موثر ترین راه برای رسیدن به مخاطبانتان هستش. شما باید در این پلتفرم یک نام تجاری بسازید.

سه مدل تبلیغات ویدیویی داریم:

 • تبلیغات با بازدید درست
 • تبلیغات ویدئویی غیر قابل عبور
 • تبلیغات بومپر

تبلیغات با بازدید درست

این نوع تبلیغات به صورت تبلیغات گذرا هستند که در ابتدای ویدئو های یوتیوب نشان داده می شوند و به چند دلیل برای تبلیغات مناسب هستند:

 • این تبلیغات تطبیق پذیر هستند.
 • یکی از بهترین روش ها برای دسترسی سریع به مشتریان است.
 • این نوع تبلیغات کم خطر هستند.
 • این تبلیغات به محدوده وسیعی از مخاطبان دسترسی دارند.

نکته:

به تبلیغاتی که در ابتدا، حین و پایان پخش ویدئو های یوتیوب نمایش داده می‌ شود و پس از 5 ثانیه می‌ توان آن ها را (با زدن دکمه skip ad) رد کرد، تبلیغات In-stream گفته می‌ شود. این تبلیغات همچنین در سایت‌ های دیگری که ویدئو های یوتیوب را پخش می‌ کنند، نمایش داده می‌ شود. امکان معرفی ویدئو های شما در نتایج جستجوی Youtube و همچنین در کنار ویدئو های دیگر نیز وجود دارد.

تطبیق پذیر

یه امکان خیلی خوبی که می دهد این هستش که شما می توانید محصولات و خدمات خود را در قسمت نقد ویدئو، دمو، توصیف ویدئو و جاهای دیگر تبلیغ کنید.

مثال:

Superdry تولید کننده لباس های بریتانیایی، برنده جایزه یوتیوب برای تبلیغ TrueVeiw ژاکت خود شد، زیرا توانست به فروش اینترنتی 37 درصدی و افزایش فروش 55 درصدی محصول خود دست یابد.

این نوع تبلیغات شامل امکان برقراری تماس مستقیم با شروع فیلم است که می‌ تواند در خود ویدیو باشد یا بعنوان سربار به ویدیو افزوده شده باشد یا از طریق کارت های اسپانسردار ارائه شود.

کم خطر

یک راه بصرفه برای دستیابی به مخاطب مدنظر است و تنها در شرایط زیر برای تبلیغ خود هزینه پرداخت می‌ کنید:

 • تبلیغ ثانیه یا بیشتر پخش شود
 • یک بازخورد مانند کلیک از بازدیدکننده دریافت کنید

این تبلیغات را می توان برای 5 ثانیه متوقف کرد و به ندرت متحمل پرداخت هزینه اضافی توسط مخاطبان غیر علاقمند می‌ شوید.

درآمد با یوتیوب

محدوده وسیعی از مخاطبان

ویدئو با دارا بودن تمامی المان‌ های تاثیرگذار بر روی مخاطب مانند، تصویر، صوت، حرکت و بعد در حال حاضر ترند دنیای تبلیغات مدرن است و در این بین می‌ توان گفت یوتیوب رهبر پلتفرم‌ های ویدئویی می‌ باشد و یه خوبی که دارد این است که این نوع تبلیغات چون در موتور جست و جو گوگل هم می آیند، پس درواقع دارید در دو جا تبلیغات خود را انجام می دهید.

سایت هایی با قابلیت بارگذاری ویدئو در شبکه نمایشی ظاهر شوند، البته این امر به نوع تبلیغی که انتخاب می‌ کنید بستگی دارد:

 • درون برنامه
 • تبلیغات مرتبط

تبلیغات درون برنامه یوتیوب

این مدل ها که در یوتیوب ظاهر می شوند قابلیت نمایش در شبکه نمایشی گوگل مانند اپلیکیشن ها یا گیم‌ ها را دارا هستند. این تبلیغات می توانند به مدت 3 دقیقه پخش شوند ، البته توصیه من این هستش که تبلیغتان تا 30 ثانیه باشد. هیچ محدودیتی در کپی تبلیغات در پیچ ها وجود ندارد و کلیک ها به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی دیجیتال شما هدایت می‌ شوند. تبلیغ به این صورت هستش که وقتی تبلیغ شما اجرا می‌ شود، یک بنر متحرک در بالا سمت راست نمایان می‌ شود که مسیر وبسایت شما هستش.

تبلیغات مرتبط

تقریبا شبیه تبلیغات بنری هستند که با نام درون نمایشی شناخته می شوند و ویدئو های توصیه شده یا مرتبط در صفحه اصلی یوتیوب یا صفحه جستجو هستند.

خب حالا خوبی این تبلیغات چه هستش؟ این نوع تبلیغات محدودیتی در زمان اجرا ندارند دلیل آن هم این است که کاربران هستند که تصمیم به اجرای آن ها می گیرند. عنوان تبلیغ بنری به 25 کاراکتر محدود است و بدنه آن می‌ تواند شامل دو خط بوده که هر کدام حداکثر 35 کلمه خواهند داشت. درکل تبلیغات TrueView ریسک کمتری دارند، تازه بازخورد بهتری هم دارند. حتی یک عمل skip در تبلیغ، می تواند امکان تعامل را افزایش دهد.

تقریبا بیش از 76% از کاربران گزینه اسکیپ رو می زنند و به تماشای تبلیغ ادامه نمی دهند. ولی جالب این است که با این حال باز هم 10 بار بیشتر از افرادی که در معرض آگهی قرار نمی‌ گیرند به بازدید از کانال برند مربوط به تبلیغ یا به اشتراک‌ گذاری آن با دیگران تمایل دارند و چند بار بیشتر احتمال دارد افراد واقعا تبلیغ را مشاهده کنند.

 

مؤثر سازی تبلیغ در پلتفرم های VOD یا TrueView 

مانیفست TrueView گوگل به شرح رو به رو است: “چرا کاربر را با تبلیغ‌ هایی که نمی‌ خواهد ببیند بمباران کنیم؟ با TrueView شما به کاربر خود حق انتخاب می‌ دهید. گوگل در سال 2018 روشی رو برای این نوع تبلیغات معرفی کرد که بشود آن را بر اساس اهداف کمپین بهینه سازی کرد. ببینید روش آن به این صورت هستش که بجای اینکه برای هر بازدیدی پرداختی بدهید، وقتی تعداد بازدید ها به 1000 عدد رسید هزینه پرداخت خواهید کرد.

همچنین بخوانید : 5 روش تبلیغ رایگان در اینترنت + چگونه در اینترنت تبلیغ رایگان کنیم؟

خب حالا برای اینکه بتوانید از این نوع تبلیغ استفاده کنید باید تبلیغتان در مدت زمان 6 تا 30 ثانیه باشد. حالا اگر بخواهید به سرعت به مخاطبان زیادی دست پیدا کنید از  گذینه ی TrueView for Reach استفاده می کنید.

مثال:

در وبلاگ گوگل، سامسونگ اظهار کرد که در پی تست بتا با استفاده از فرمت جدید توانست تعداد بازدید های مؤثر خود را تا 50 درصد با توجه به رسیدن به نیمی از CPM خود افزایش دهد.

النته ببینید سامسونگ یک برند کاملا شناخته شده و شرکتی بسیار بزرگ است و اگر شما درحال تبلیغ یک سرویس یا محصول هستید ممکن است این روش زیاد برای شما مناسب نباشد، چون دلار های تبلیغاتی که صرف می‌ کند ممکن است بیشتر به نفع مخاطب خاص شما باشد.

 

یوتیوب

 

تبلیغات غیر قابل عبور در یوتیوب

این تبلیغات تا حدودی می توانند آزار دهنده باشند، این ها برای ماندن در صفحه نمایش هستند. از دیده تبلیغ کننده خیلی خوبه، مردم اینگونه می‌ آموزند تا آن ها را تحمل کنند بخصوص برای الان که یوتیوب زمان پخش تبلیغ را از حداکثر 30 ثانیه به 20 ثانیه کاهش داده است.

کلا دو نوع از این نوع تبلیغات غیر قابل عبور داریم

 • تبلیغات قبل نمایش، که قبل از پخش فیلم نمایش داده می‌ شود.
 • آگهی‌ های نیمه فیلم که در وسط ویدیو های 10 دقیقه‌ ای یا طولانی تر ظاهر می‌ شوند.

اگر قصد دارید که کاربران حتما تبلیغ شما را بطور کامل ببینند، ممکن است تنظیم تبلیغات غیر قابل عبور یوتیوب گزینه مناسبی برای شما باشد. اطمینان به دست بیارید که ویدئوی شما به اندازه کافی متمرکز بوده و به وضوح محصول شما را به مخاطبان موردنظرتان نشان دهد. البته بهتر هستش که اطمینان حاصل کنید ویدئو، پیام شما را بصورت شنیداری و بصری به کاربر منتقل کند. پس با این حساب کاربر حتی اگه نخواهد تبلیغتان را ببیند، باز از طریق صدا این پیام را می شنود. البته هدفمند سازی تبلیغات پربازدید، کلید موفقیت در تبلیغات غیر قابل عبور است. زمان را برای مخاطب مورد نظر خود متوقف کنید بگذارید سراپا گوش شود.

پس در کل این مدل تبلیغات گذینه خیلی مناسبی برای افزایش آگاهی کاربران و بازارهای هدف از نام تجاری شما است. یه نکته مثبت دیگه هم تو این تبلیغ هست این است که امکان پرداخت بر مبنای CPM است که امکان کنترل بیشتری روی هزینه تبلیغات شما می‌ دهد.

نکته:

در تبلیغات ویدئویی فعالسازی تبلیغ ویدیویی یوتیوب از طریق سرویس Google Ads انجام می‌ شود. هزینه تبلیغات در یوتیوب پایین‌ تر از هزینه تبلیغ در موتور جستجوی گوگل است و تبلیغ کنندگان تنها زمانی که مشتریان بالقوه ویدئوی تبلیغاتی آن ها را مشاهده کنند، هزینه پرداخت می‌ کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه