وبلاگ

باور های غلط در تبلیغات گوگل ادوردز + تبلیغات در گوگل را انجام بدهیم یا خیر؟

دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

باور های غلط در تبلیغات گوگل ادوردز + تبلیغات در گوگل را انجام بدهیم یا خیر؟

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|font_size:32|text_align:right|color:%23e53935″][vc_column_text]دلیل شکل گیری باور های غلط در تبلیغات گوگل ادوردز در ایران چیست؟ شاید خیلی ها با خواندن تیتر این مقاله بگویند که خب اصلا نیازی نیست چیزی بدانیم چون در میان بازاریابان روش چندان محبوبی نیست، ولی داستان از این قرار است که شما باید همیشه بروز باشید و در این مورد داستان کمی متفاوت شده است.

افزایش حضور شرکت‌ ها و کمپانی‌ ها در اینترنت و در نتیجه‌ ی افزایش رقابت آنلاین، تبلیغات در گوگل و قرار گرفتن در مقابل چشم مشتریان، به موضوع مورد بحث بازاریابان تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم تا برخی از باور های غلط در تبلیغات گوگل ادوردز را مورد بررسی قرار دهیم.

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و کمپانی ها تبلیغات گسترده ای در اینترنت انجام می دهند و رقابت بسیاری با هم دارند برای معرفی و فروش محصولات خود، ولی همچنان برخی از بازاریابان اینترنتی از ارائه تبلیغ در سیستم گوگل ادوردز امتناع می‌ کنند.

 

در این مقاله به توضیح درباره ی چند باور غلط در تبلیغات گوگل ادوردز می پردازیم. با ما همراه باشید:

 

تبلیغات در گوگل

 

بررسی باور های غلط در تبلیغات گوگل ادوردز

 • مردم بر روی تبلیغات گوگل کلیک نمی‌ کنند.
 • شرکت‌ های رقیب با کلیک بر روی تبلیغات موجب بر باد رفتن سرمایه ما می‌ شوند.
 • گوگل ادوردز یک تکنیک بازاریابی برونگرا است.
 • گوگل ادوردز خیلی گران است.
 • ما در حال سئوی وب‌ سایت هستیم و به تبلیغات گوگل نیاز نداریم.
 • زمانی برای مدیرت حساب کاربری گوگل ادوردز نداریم.
 • از یک کلمه کلیدی در یک حساب کاربری بیش از یک‌ بار نمی‌ توان استفاده کرد.

 

کاربران بر روی تبلیغات گوگل کلیک نمی‌ کنند

خب ببینید همین اول خیلی راحت جواب این موضوع را بدم:

گوگل یک شرکت تجاری بسیار معروفی است که با یک سرچ ساده می توان به همه ی اطلاعات لازم به این شرکت دسترسی پیدا کرد و می توانید شما با یک سرچ ساده ببینید که مردم تبلیغات که می کنند هیچ، بلکه گوگل از این تبلیغات کلی افزایش درآمد کرده است و همواره از طریق گوگل ادوردز تلاش می کند که تبلیغات را برای تبلیغات کنندگان بهتر کند و تبلیغات کنندگان بیشتری را به خود جذب کند.

تبلیغات در ادوردز بر اساس پرداخت به ازای کلیک محاسبه می شود و جالب است این را بدانید گوگل روزانه از سیستم تبلیغات گوگل خود، بیش از 100 میلیون دلار درآمد دارد.

پس اگر میانگین هزینه برای هر کلیک را در حدود 1 تا 2 دلار در نظر بگیریم، به حداقل 50 میلیون کلیک در روز می‌ رسیم که این نشان دهنده این است که مردم واقعاً بر روی تبلیغات گوگل کلیک می‌ کنند.

 

تبلیغات ادوردز

 

کلیک های اضافی در تبلیغ موجب کم شدن هزینه از اکانتگوگل ادوردز میشود

شرکت‌ های رقیب با کلیک بر روی تبلیغات موجب بر باد رفتن سرمایه ما می‌ شوند.

خب ببینید در این موضوع باید به اطلاعاتتون برسونم که داریم راجعب گوگل صحبت می کنم، شرکتی بزرگ و بسیار قدرتمند که به این راحتی ها نمی شود دور زد و یا تقلب کرد.

گوگل از فناوری بسیار پیچیده‌ ای برای جلوگیری از تقلب کلیکی و کلیک‌ های نامعتبر استفاده می‌ کند که این فناوری، چیزی فراتر از ردیابی آدرس IP و تعیین موقعیت جغرافیایی است و شامل تجزیه و تحلیل عوامل مختلف در رابطه با کلیک می‌ شود.

پس خوب است این را هم بدانید که گوگل گزارش هایی ارائه می کند و درواقع گزارش‌ های بسیار خوبی در مورد عملکرد کمپین‌ های تبلیغاتی گوگل ادوردز ارائه می‌ دهد و هرگونه فعالیت مشکوک را به سرعت به اطلاع شما می‌ رساند.

حرکت دیگر مثبتی که گوگل کرده است این است که اگر یک بازاریاب یا صاحب کسب‌ و‌ کار متوجه شود که تعداد زیادی کلیک غیر طبیعی دریافت می‌ کند، می‌ تواند موضوع را با تیم گوگل ادوردز در میان بگذارد و بعد از آن تیم گوگل ادوردز تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام می دهند و در صورت یافتن مشکل، هزینه تمام کلیک‌ های مشکوک به صاحب تبلیغ، بازگردانده می‌ شود، پس باعث بر باد رفتن سرمایه شما نمی شود.

همچنین بخوانید : صفر تا صد تبلیغات در سایت ها + تأثیر تبلیغات در سایت ها

 

گوگل ادوردز یک تکنیک بازاریابی برونگرا است

معمولا کسانی که در حال راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی گوگل هستند تصور می‌ کنند که در حال تبلیغات به شیوه‌ ی برونگرا هستند.

در حقیقت گوگل ادوردز به این منظور طراحی شده است تا محتوای کاربران، به راحتی در اختیار مشتریان قرار گیرد و تنها راه بازاریابی درون‌ گرا است که به شما اطمینان می‌ دهد محتوایتان در هنگام جستجوی کاربر، در دیدرس او قرار خواهد گرفت.

این تبلیغات تنها برای افرادی نمایش داده می‌ شود که به دنبال خدمات خاص یک کسب و کار هستند.

تبلیغات ناخواسته به طور معمول، در سایر روش‌ های بازاریابی سنتی و مدرن مانند ایمیل مارکتینگ، تبلیغات پیامکی و … ، به وفور یافت می‌ شود و معضلی است که بسیاری از کاربران از آن رنج می‌ برند.

مثال

فردی در یک شهر در شمال کشور، تعمیرگاه مبل دارد و در وب‌سایت خود مطالب متنوعی منتشر می‌ کند، خب حالا اگر فردی که در شرق ایران زندگی می‌ کند، درباره مرکز تخصصی تعمیرات مبل در گوگل جستجو کند، گوگل ادوردز این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می‌ دهد تا در آگهی خود از کلماتی استفاده کند که در شهرهای شمال کشور به نمایش گذاشته شود.

این هم هدفمند است و هم از هزینه تبلیغات شما می‌ کاهد.

 

هزینه ی  بالای گوگل ادوردز 

گفته می شود گوگل ادوردز خیلی گران است که خب بله تبلیغ در گوگل ادوردز هزینه دارد و خسلس از تبلیغ کنندگان به دلیل کم اعتماد بودن، تمام هزینه ای که برای تبلیغ گداشتن کنار را در این جا تبلیغ نمی کنند.

خب ببینید، تمام شیوه های تبلیغاتی نیاز به هزینه دارند و آنچه که پر اهمیت هستش بازگشت سرمایه پس از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی است.

خب حالا چرا برای بعضی گران تمام می شود

بیشتر مشتریان گوگل ادوردز تبلیغات خود را در حالت پیش‌ فرض و ابتدایی انجام می‌ دهند و مدیریت حساب خود را به افرادی نامناسب می سپارند و و همین باعث هزینه‌ ی سرسام‌ آور تبلیغات آن ها می شود.

شما باید اطلاعات درست و کامل وارد کنید برای تبلیغتان که ویوهایی که دریافت می کنید با سیاست کارتان هم سو باشد و ویو های اضافی دریافت نکنید، همانطور که گفته بودم هزینه تبلیغات گوگل ادوردز بر اساس تعداد کلیک محاسبه می‌ شود.

مثال یک

بسیاری از تبلیغ کنندگان به دلیل بودجه محدودی که در نظر گرفته اند تنها در ساعات اندکی از روز در مقابل چشم کاربران قرار می‌گیرند که باعث از دست دادن برخی از مشتریان خود می شوند و معمولا تو این شرایط تنها این راه به ذهنشان میرسد که بودجه را بالا ببرند برای افزایش مدت زمان.

در اصل با همان بودجه محدود می توان ساعاتی از روز که مشتریان بیشتر به جستجو می‌ پردازند را به عنوان زمان نمایش تبلیغات خود انتخاب کرد و راه هایی دیگر مثل محدود نمودن موقعیت جغرافیایی آگهی‌ های تبلیغاتی که از کلیک‌های بی‌ حاصل و هدر رفتن سرمایه شما جلوگیری کند.

همچنین شما می توانید با تنظیمات Device Targeting نمایش آگهی‌ های خود را تنها به یکی از دستگاه‌ های موبایل و تبلت یا لپتاپ و کامپیوتر دسکتاپ محدود کنید.

مثال دو

زمانی که آگهی خرید و دانلود یک اپلیکیشن را منتشر می‌ کنید، دلیلی ندارد که تبلیغات خود را به کاربران غیر موبایلی نشان دهید. در نتیجه با فیلتر کردن این بخش از کاربران، می‌ توانید از کلیک های اضافی جلوگیری کنید.

 

باور غلط در گوگل

 

تکیه به سئو و عدم بهره گیری از تبلیغات در گوگل

ما در حال سئوی وب‌ سایت هستیم و به تبلیغات گوگل نیاز نداریم.

وقتی که شما به دنبال کسب رتبه بالا واسه یه کلید واژه خاص هستید، این روند به طور طبیعی ماه ها زمان می برد، در صورتی که تمام نکات ریز و بزرگ سئو رو به طور کامل رعایت کرده باشید.

وگرنه، کسب رتبه مناسب در یافته های جستجو تقریباً شدنی نیست، به خصوص واسه کلمات کلیدی پرجستجو که معمولاً رقبای شما سال ها است در مورد آن فعالیت می کنند.  علاوه بر این، صرف مدت زمان زیاد واسه خیلی از کسب و کار ها به معنی از دست رفتن فرصت ها و در نتیجه زیان مالی است.

با به کار گیری تبلیغات گوگل ادوردز می توانید در لحظه به رتبه ی یافته های جستجو صعود کنید و با به کار گیری مخاطبان جذب شده از این روش، اعتماد سازی کنید. در کل میشه گفت که بهترین روش هدف دار واسه رسیدن به موفقیت و سود بیشتر، استفاده همزمان از سئو و تبلیغات گوگل واسه جذب مشتری بیشتر است.

 

عدم توانایی مدیریت گوگل اکانت

وقتی واسه مدیرت حساب کاربری گوگل ادوردز نداریم.

درک می کنیم که مدیریت تبلیغات PPC علاوه بر هزینه، به زمان زیادی واسه مدیریت نیاز دارد.

اگه زمان مناسبی واسه آزمایش، پیگیری و مدیریت اون اختصاص ندهید، یافته های مطلوبی دریافت نمی کنید.

البته امروزه، تجهیزات گوناگونی وجود دارند که به کاهش زمان مدیریت حساب کاربری ادوردز کمک می کنند.

مثال

در سایت WordStream ابزاری با نام ۲۰minute work week هست که با اتصال به حساب کاربری ادوردز شما، قسمت هایی که به بهتر شدن نیاز دارن رو شناسایی کرده و به شما اطلاع می دهد.

اگه از دید مالی با محدودیت مواجه نیستید می توانید با عقد قرارداد با شرکت های معتبر تبلیغات گوگل، مدیریت حساب کاربری خود رو به آن ها واگذار کرده و از خدمات مشاوره تخصصی هم بهره مند شوید.

 

تبلیغات گسترده

 

استفاده از یک کلید واژه در حساب کاربری

از یک کلیدواژه در یک حساب کاربری بیشتر از یک بار نمی شود استفاده کرد.

این باور های نادرست، مانند این است که بگوییم خرید بیشتر از یک بلیت بخت آزمایی موجب کاهش شانس شما برای برنده شدن می شود. داشتن یه کلید واژه بیشتر از یه بار در حساب کاربری ادوردز، فرصت بیشتری به گوگل واسه نمایش تبلیغات شما می دهد. آیا این موجب آسیب به کار و کاسبی شما خواهد شد؟!

 

حرف آخر

بی‌ شک گوگل محبوب‌ ترین موتور جستجوی جهان است. بر اساس آمار سایت الکسا و سیمیلار وب ، محبوب ترین وب‌ سایت در ایران نیز گوگل است. به طور متوسط روزانه بیش از 3.5 میلیارد جستجو در گوگل صورت می‌ گیرد.

کاربران اینترنت زمانی که نیاز به یادگیری، یافتن و یا خرید چیزی دارند؛ شروع به جستجو می‌ کنند. وقتی که آن ها به دنبال محصول یا خدماتی هستند، احتمال سفارش محصول یا خدمات، بیشتر از هر زمان دیگری است.

بدون مدیریت درست، تبلیغات گوگل فقط اتلاف پول است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه