وبلاگ

6 باور غلط که باید در مورد اینستاگرام بدانید + بررسی باورهای اشتباه در اینستاگرام

دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

6 باور غلط که باید در مورد اینستاگرام بدانید + بررسی باورهای اشتباه در اینستاگرام

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|font_size:30|text_align:right|color:%23e53935″][vc_column_text]در بررسی های اخیر توسط تیم سوشال مدیای آژانس دیجیتال مارکتینگ آلند مدیا متوجه شدیم که اکثر صاحبین مشاغل دچار معضلی به نام باورهای اشتباه در اینستاگرام را دارند که این موضوع در طولانی مدت کسب و کار های آن ها را به نابودی میکشاند.

اگر قصد دارید تا راه های تولید محتوا و پیشرفت در اینستاگرام را بدانید، باید قبل از هر چیزی به بررسی باورهای اشتباه در اینستاگرام بپردازید تا شما هم دچار این خطا های احتمالی نشوید.  اینستاگرام در این چند سال از مهم ‌ترین شبکه‌ های مجازی شده است و در مسیر رسیدن به چنین اپلیکیشن بزرگی، باور هایی در آن شکل گرفته که یا به واسطه تغییر ساختار برنامه بوده و یا اینکه از اول به اشتباه فرض می شده است. در این مقاله میخواهیم چند مورد از این موارد را برای شما لیست کنیم و واقعیت پشت آن را به صورت مختصر توضیح دهیم. با ما همراه باشید:

 

اینستاگرام و باور های عموم

 

بررسی برخی از باورهای اشتباه در اینستاگرام :

 

بن‌(مسدود) شدن کاربران در اینستاگرام

مسدود شدن یا همان بن شدن به این معنی است که اینستاگرام بدون هیچ هشداری، اکانت شما را غیر فعال می کند. واژه‌ ای در میان کاربران شکل گرفته به نام Shadowbanning، به این معنی که اینستاگرام کاربران را بدون اینکه اطلاع دهد بن می کند و بعضی قابلیت‌ ها را از کاربر می گیرد.

مثال

کاربرانی بوده‌ اند که می‌ گفتند پست‌ های آن ها در جستجوی اینستاگرام نمایش داده نمی‌ شود یا نمی‌ توانند با دیگر کاربران ارتباط درستی برقرار کنند یا اینکه در هشتگی خاص پست آن ها به نمایش در نمی‌ آید.

در حقیقت

بن شدنی وجود ندارد. البته این را هم باید بدانید، در شرایطی خاص، این امکان است که اکانت شما به کلی مسدود شود. اینستاگرام به وضوح اعلام کرد که چنین چیزی صحت نداشته و بدون اطلاع و به خاطر کار هایی مثلا استفاده از هشتگ‌ های زیاد، کاربری را بن نمی‌ کند. برای مسائل مربوط به بد بودن بازخورد پست‌ ها نیز این امر را به خاطر مارکتینگ بد دانسته نه بن شدن!

 

شما صاحب هشتگ برند خود نیستید

کاربران زیادی هستند عقیده دارند که هشتگی که برای برند رسمی خود استفاده می‌ کنند، همچون اسم برند، از دارایی آن‌ ها هستش و دیگر کاربران اجازه ندارند از آن استفاده کنند.

در حقیقت

شما اصلا صاحب هیچ هشتگی نیستید و کاربران به راحتی می‌ توانند هشتگ برند شما را مورد استفاده قرار دهند بدون اینکه برای آن ها مشکلی بوجود بیاید. این را در نظر داشته باشید که شما ممکن است صاحب برند خاص باشید، اما صاحب هشتگ به هیچ عنوان نیستید.

 

اینستاگرام پست‌ های شما را پنهان می‌ کند

برخی از افراد بر این باور هستند که اینستاگرام پست‌ های آن ها را از تایم‌ لاین دیگران مخفی می‌ کند یا اینکه جلوی کاربران را می‌ گیرد تا به پست شان دسترسی نداشته باشند.

در حقیقت

زمان زیادی است که اینستاگرام ساختار نمایش پست‌ ها در تایم‌ لاین را تغییر داده است و با الگوریتمی پیچیده، بر اساس نوع کاربرد هر کاربر، علاقه‌ مندی‌ ها و پست‌ هایی که پسند می‌ کند، عکس‌ هایی را در تایم‌ لاین او نمایش می‌ دهد و به این ترتیب پست‌ هایی که برای کاربر از اهمیت بیشتری برخوردارند نمایش داده می‌ شود. البته اینستاگرام این امکان را به کاربر می‌ دهد تا اگر بخواهد پست کاربر دیگری را از نمایش در تایم‌ لاین منع کند بدون اینکه از دنبال کردن کاربر مورد نظر دست بردارد، ولی خود اینستاگرام به خودیه خود همچین کاری نمی کند.

 

باور مردم در اینستاگرام

 

خرید لایک و فالوور برای پیج های اینستاگرام

برخی از افراد فکر می کنند که با خرید لایک و فالوور فیک، خود را به یکی از کاربران موثر اینستاگرام تبدیل می کنند و همانند گذشته می‌ توانند لایک و فالور بخرند و میانبر بزنند تا خیلی زود به آن حجم از بازخوردی که مد نظر دارند برسند.

در حقیقت

پیشرفت پیج با خرید لایک و فالوور فیک، یکی از باور های غلط در مورد اینستاگرام است. اینستاگرام مدت‌ ها است که با این گونه کاربر ها برخورد کرده و دسترسی آن‌ ها را می‌ بندد. این کاربرانی که از چنین روش‌ هایی استفاده می‌ کنند، با چند بار استفاده دچار مشکل شده و ممکن است اکانت خود را نیز از دست بدهند.

 

تبدیل اکانت معمولی به اکانت تجاری اینستاگرام

ببینید از باور های غلط در مورد اینستاگرام به میزان Reach ربط داده شده است. یعنی تعداد زیادی از کاربران بر این عقیده هستند که بعد از تبدیل اکانت معمولی به اکانت تجاری، میزان بازخورد عمومی اکانت پایین می آید و دیگر پست‌ های آن ها همانند گذشته در تایم لاین دنبال کننده‌ ها به نمایش در نمی‌ آید.

در حقیقت

اینستاگرام این دو نوع اکانت‌ های عادی و تجاری را دقیقا به یک شکل مورد ارزیابی قرار می‌ دهد و درواقع از نظر پارامتر های نمایش پست‌ ها در جستجوی اینستاگرام و تایم‌ لاین، هیچ تفاوتی قائل نمی‌ شود. ببینید اصلا فرقی ندارد که نوع اکانت شما تجاری است یا شخصی؛ میزان Reach به این موضوع هیچگونه نگاهی ندارد.

 

استفاده کردن از هشتگ‌ های فراوان

این نوع فکر در افکار کاربران وجود دارد که اینستاگرام کاربرانی که از هشتگ‌ های زیادی استفاده می‌ کنند را مجازات می‌ کند.

در حقیقت

درست است، استفاده از هشتگ فراوان کار اشتباهی است ولی در دریایی از اطلاعاتی که در اینستاگرام وجود دارد، هشتگ‌ ها همچون فانوس دریایی عمل کرده و شما را به سرمنزل مقصود می‌ رسانند و اینستاگرام به هیچ وجه در زمینه هشتگ محدودیتی ایجاد نکرده است و استفاده از هشتگ های زیاد هیچ مجازاتی ندارد، مادامی که این هشتگ‌ها با محتوای شما هم خوان باشد. البته تنها در یک شرایط، تنها مواقعی اینستاگرام با این موضوع برخورد می‌ کند که هشتگ شما با موضوع محتوای شما نامرتبط باشد.ما در پست جداگانه قوانین هشتگ گذاری در اینستاگرام رو توضیح دادیم که میتوانید آن را مطالعه کنید.

 

تبلیغات در اینستاگرام

 

چند واقعیتی که باید در مورد اینستاگرام بدانید

 • از سال ۲۰۱۹ در حدود یک میلیارد کاربر فعال به صور ماهانه در اینستاگرام وجود دارد.
 • ۳۳درصد از استوری های پربازدید مربوط به مشاغل می باشند.
 • ۲۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام روزانه حداقل از یک پیج تجاری بازدید می کنند.
 • در حدود ۲۵ میلیون شغل در اینستاگرام وجود دارد.
 • در حال حاضر اینستاگرام از نظر الکسا به عنوان سیزدهمین وب سایت محبوب جهان شناخته شده است.
 • اینستاگرام در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد
 • در سال ۲۰۱۷ میزان کاربران فعال روزانه ی اینستاگرام نزدیک به 200 میلیون شد و از کاربران روزانه اسنپ چت که نزدیک به 161 میلیون بود، پیشی گرفت.
 • ۵٫۸۹ درصد از عکس های اینستاگرام بدون فیلتر پست می شود و این یکی از شگفت آور ترین واقعیت های اینستاگرامی می باشد.
 • برای عکس هایی که فیلتر اینستاگرام را شامل می شوند فیلتر clarendon یکی از محبوب ترین فیلتر ها می باشد و پس از آن lark،Ludwig ،juno و Gingham قرار دارد.
 • در سال ۲۰۱۹ بیشترین استفاده کاربران از #LOVE بوده است.
 • اینستاگرام مرکزی در Menlo Park کالیفرنیا مستقر است.
 • حدود ۳۷ درصد از کل بزرگسالان ایالت متحده از برنامه اینستاگرام استفاده می کنند.
 • شاید خوب باشد که بدانید ۴۳ درصد از افرادی که در ایالت متحده از این برنامه استفاده می کنند خانم ها هستند.

 

راه های رفع باورهای اشتباه در اینستاگرام 

یکی از راه هایی که میتواند به کاربران و صاحبین صفحات اینستاگرامی راه را به درستی نشان دهد این است که افراد دانش خود را در مورد شبکه های اجتماعی و در کل سواد رسانه ای خود را ارتقا ببخشند. حالا ممکن است شخصی دانش خود را در این زمینه به وسیله ی خواندن مقالات بالا ببرد و شخصی دیگر سطح اطلاعات خود را با استفده از کلاس، مشاوره و یا تجربه افراد دیگر بالا ببرد.

 

نتیجه

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام هنوز برای بسیاری از کاربران اینستاگرام یک رمز و راز است. اما اینستاگرام اخیرا پاسخ‌ هایی برای روشن شدن باور های غلط درباره اینستاگرام و الگوریتم آن ارائه داده است. حتی اگر به نظر برخی پیش پا افتاده باشد، آگاهی از الگوریتم و درک نحوه کار با آن بسیار مهم است. به خصوص اگر که بخواهید از فعالیت‌ های بازاریابی خود در اینستاگرام به نتایج رضایت بخشی دست پیدا کنید.

امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد شما هم اگر باورهای اشتباه در اینستاگرام رو میدونید و یا تجربه کردید حتما توی بخش نظرات برامون بنویس[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه