وبلاگ

نکات طراحی یک بنر تبلیغاتی عالی

دیجیتال مارکتینگ مقالات آموزشی

نکات طراحی یک بنر تبلیغاتی عالی

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h1|text_align:right|color:%23e53935″][vc_column_text]

دنیای دیجیتال مارکتینگ فضای بسیار گسترده‌ ای دارد و هر روز شاهد ظهور روش‌ های جدیدی هستیم که با استفاده از آن ها می‌ توان به خروجی‌ های بهتر رسید، در این میان در مورد بنر تبلیغاتی نظرات گوناگونی وجود دارد؛ به نظر شما این گونه تبلیغات منسوخ شده است؟ یا اصلا کاربران روی آن کلیک می کنند؟ یا اینکه استفاده از آن ها در جاهایی دیگر گزینه بهتری است؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا چند روش را که به کمک آن می توان تبلیغ بنری خوبی ایجاد کرد،با هم مرور کنیم.

 

درست کردن بنر

 

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

 

حفظ ترتیب قرار دادن المان ها در بنر تبلیغاتی

لوگوی شرکت‌

یکی از مهم‌ ترین موارد در طراحی بنر، لوگوی شرکت‌ است؛ زیرا برای افزایش آگاهی از برند حضور لوگو ضروری است.

ارزش پیشنهادی

ارزش پیشنهادی منافعی است که خدمات یا محصولات به مشتریان می‌ رساند.

دکمه فراخوان عمل

دکمه فراخوان عمل یا دعوت به اقدام، دکمه یا متنی است که کاربر با کلیک روی آن می‌ تواند به صفحه مورد نظر وارد شود.

 

پایبند بودن به سایز استاندارد بنر تبلیغاتی

اندازه تبلیغات بنری یکسان نیست و همین موضوع باعث شده نتوانیم بگوییم چه اندازه ای برای همه پروژه ها مناسب است. پس باید ویژگی های منحصر به فرد را در تبلیغ خود پیدا کرده و بعد از آن ها استفاده کنید. البته بیشتر سایت ها از یک اندازه معمول استفاده می کنند. این گزینه در برگیرنده خبرنامه ایمیلی است که از چارچوب یکسانی تبعیت می کند.

یکی از بزرگترین پلتفرم های موجود برای نشان دادن تبلیغات بنری در وب، گوگل ادوردز است. این پلتفرم اندازه های محبوب مختلفی را در اختیار افراد قرار می دهد. بنا بر اظهارات گوگل، به عنوان یک قانون کلی باید بدانید که اندازه عریض تر تبلیغ از تبلیغات طولانی تر، بهتر عمل می کند، زیرا بیشتر این تبلیغات در بالای اسکرول قرار می گیرد و خواندن تبلیغ از راست به چپ بسیار ساده تر و راحت تر از خواندن آن از بالا به پایین است.

اندازه هایی که باید مدنظر داشته باشید عبارت است از:

۷۲۸ پیکسل در ۹۰ پیکسل (اغلب در بالا یا انتهای صفحات)

مستطیل متوسط ۳۰۰ در ۲۵۰ (اغلب در سمت راست شناور می شود یا در عنصر متنی تعبیه می گردد)

تبلیغ ۳۰۰ در ۶۰۰

بنر موبایلی ۳۲۰ در ۱۰۰

 

چارچوب مشخصی برای بنر تبلیغاتی ایجاد کنید

چشم‌ افراد به‌ شکل طبیعی چیزی را که درون کادر مشخصی قرار دارد می‌ بیند. هر بنر تبلیغاتی به سه عنصر اصلی نیاز دارد: برندینگ، پیام و ترغیب مشتری برای کلیک بر روی آن. وقتی فضای زیادی برای نشان دادن همه این عناصر در اختیار ندارید، باید سلسله مراتبی از عناصر ایجاد کرده و دقت کنید پیام به اندازه کافی نوشته شود که دو الی ده کلمه می تواند ایده آل باشد. همچنین باید چیزی که ارائه می کنید و چرایی استفاده از آن در این متن گنجانده شود.

پس از آن لوگو بگذارید که نشان دهنده هویت شما است. نکته قابل توجه این است که لوگو باید قابل خواندن باشد و فضای زیادی را به خود اختصاص ندهد. سپس چارچوب تبلیغ را با دلیل کلیک بر روی تبلیغ، تکمیل کنید.

اگر تخفیفی برای فروش خود دارید، کوپن تخفیف دارید، می خواهید کاربران در خبرنامه ایمیلی شما مشترک شوند؛ هر کدام از این سطوح باید به کمک تئوری اصلی طراحی ایجاد شود و فضا، وزن، اندازه، رنگ و سایر موارد مدنظر قرار بگیرد.

 

متن تبلیغ باید در یک نگاه خوانده شود

اندازه فونت عنوان و متن اصلی باید با هم متفاوت و متن چند سایز کوچک تر از عنوان باشد. دقت داشته باشید که کل متن باید چهار خط یا کمتر باشد.

 

یک تبلیغ معادل یک پیام است

این گونه تبلیغات را برای نشان دادن پیام های زیاد نمی توان مورد استفاده قرار داد. درست است که می توانی از تکنیک هایی مانند گیف های انیمیشنی برای نشان دادن پیام های زیاد در تبلیغ استفاده کرد، اما این کار همیشه بهترین راه حل نیست. در ابتدا کار خود را به عنوان تبلیغ استاتیک آغاز کنید، سپس قابلیت ها یا عملکردهایی را به تبلیغ اضافه کنید. توجه داشته باشید عناصر متحرک در تبلیغ نباید تنها چیزی باشد که افراد می بینند، مهم ترین چیزی که کاربر باید دریافت کند پیام شما است.

 

انواع بنر تبلیغاتی

 

در مورد موقعیت تبلیغ خوب فکر کنید

بعد از اینکه تبلیغ خود را ایجاد کردید، قصد دارید آن را در چه موقعیتی به نمایش بگذارید؟

اگر از سرویس هایی مانند گوگل استفاده می کنید، ممکن است بر روی موقعیت تبلیغ خود کنترل زیادی نداشته باشید. اما اگر این فضا را به طور مستقیم از سایت ها، اپلیکیشن یا خبرنامه های الکترونیکی خریداری کرده اید، باید طراحی را قبل از تنظیم تبلیغ بررسی کنید.

از رنگ هایی استفاده کنید که با بک گراند و موقعیت موجود کنتراست خوبی ایجاد می کند. این کار باعث نشان داده شدن تبلیغ می شود. به دنبال رنگ های بولد و تایپوگرافی قدرتمند بروید. حتی اگر محصول یا خدمات مشابه سایتی است که تبلیغ در آن قرار می گیرد، باز هم باید از عناصر بصری قدرتمندی استفاده شود که برای تاثیر بیشتر، با سایر موارد موجود متفاوت است.

از فراخوان اقدام به عمل یا همان دکمه های CTA استفاده کنید. یک call to action برای هر بنری که طراحی می کنید ایجاد نمایید. این فراخوان می تواند دربرگیرنده اشتراک برای خبرنامه ایمیلی، بازدید از سایت، دریافت تخفیف و غیره باشد. شما باید کاربر را از این موضوع آگاه کنید.

 

جایگزین برای فلش

این روزها دیگر کسی از تبلیغات فلش صحبت نمی کند. اگر بخواهید از این گزینه استفاده کنید، تنها زمان، تلاش و هزینه خود را نابود کردید. می توانید به جای فلش از HTML5 استفاده کنید و اگر نیاز به تبدیل طراحی های قدیمی به موارد جدید دارید، می توانید از گوگل کمک بگیرید.

 

قرار دادن دکمه در تبلیغ

یکی از مهم ترین المان‌ های موجود در ساخت بنر تبلیغاتی دکمه‌ هایی هستند که با یک کال تو اکشن مناسب می‌ توانند نرخ کلیک بالایی بگیرند. وقتی صحبت از این گونه تبلیغات به میان می آید، دنبال کردن سریع دستورات و راهنمایی های موجود بسیار ضروری است. با اینکه بیشتر کاربران می دانند که می توانند بر روی تبلیغ کلیک کنند، اما گاهی قرار دادن یک دکمه واقعی آن ها را به سمت ماوس سوق می دهد. برای همین بهتر است که دکمه ای در تبلیغ خود قرار بدید. توجه کنید لازم نیست این دکمه زیاد فانتزی باشد، حتی استفاده از دکمه ساده می تواند کاربر را به بازدید از تبلیغ بیشتر ترغیب کند.

 

تمرکز بر روی فونت ها

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هرچقدر فضایی که با آن کار می کنید کوچک تر باشد، اهمیت استفاده از فونت ها نیز بیشتر می شود. این تبلیغات معمولا فضای کوچکی دارند و در عین حال باید بتوانند در برابر سایر رقبا چشم مخاطب را به خود جلب کنند. در این شرایط باید بتوانید از فونت های قدرتمندی که خواندن آن ها آسان است، استفاده کنید و به عنوان قانون کلی، دو نوع فونت کافی است.

از فونت بزرگ برای سرتیتر استفاده کنید. از فونتی بهره مند شوید که بولد، کمی غیر عادی و رنگی است و می تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. برای سایر موارد نیز می توانید از فونت معمولی مثل sans serif استفاده کنید.

 

از تصاویر متحرک استفاده کنید

یکی از گرایش های بزرگ در حوزه بنرهای تبلیغاتی استفاده از انیمیشن های ساده است. استفاده از بنرهای تبلیغاتی متحرک در طراحی بنر تبلیغاتی تأثیرگذار است، اما نباید پیام اصلی تبلیغ را منحرف کنند.

به خاطر داشته باشید برای جلب توجه مخاطبین نیازی به متن های درخشان ندارید. چیزی که در مورد آن صحبت می کنیم، کمی هیجان و شگفتی است که می تواند توجه مخاطب را دوباره به تبلیغ جلب کند. انیمیشن های ساده می توانند توجه افراد را به خود جلب کنند.

 

بنر موفق

 

تبلیغ خود را به درستی ذخیره کنید

یکی از موارد مهمی که باید به خاطر داشته باشید این گزینه است. هیچ کس دوست ندارد تبلیغ شما را با اندازه بزرگ یا فرمت نامناسب در سایت خود بگذارد. محتوای خود را برای اندازه فایل کوچک تر بهینه سازی کنید. اندازه فایل نهایی باید حدود ۱۵۰ کلیوبایت باشد که البته این موضوع به اندازه تبلیغ هم بستگی دارد.

مطمئن شوید تبلیغ را با فرمتی ذخیره می کنید که در سرتاسر وب کارایی دارد. انواع رایج فایل ها برای بنرهای تبلیغاتی در برگیرنده PNG و JPG برای نمایش های استاتیک و GIF برای نمایش های متحرک است. با افزایش محبوبیت فایل های SVG این فرمت نیز در بیشتر سایت ها به کار می رود.

 

بر روی متن تمرکز داشته باشید

طراحی متن بخش کلیدی یک بنر تبلیغاتی است. توجه داشته باشید که فضای زیادی برای کار در این بخش ندارید، پس باید از قدرت یک کپی رایتر برای انتقال پیام خود استفاده کنید. شما نمی توانید فضای خود را با کلمات بیهوده پر کنید، پس بهتر است با یک کپی رایتر کار کنید.

 

از رنگ‌های مناسب استفاده کنید

 • قرمز

احساسات پرشور، خشم، هیجان و عشق.

 • نارنجی

احساس سرزندگی و نیرو بخشی.

 • زرد

خوشی، درخشش آفتاب‌ گونه و صمیمیت.

 • سبز

سلامتی، طراوت، ثروت، محیط زیست، رشد و بالندگی و شروعی دوباره.

 • آبی

امنیت، اعتماد، شفافیت، بلوغ، آرامش، هوش، تازگی، سردی و مردانگی.

 • بنفش

لوکس، سلطنتی، ولخرجی، خرد، رویایی، زنانگی و خلاقیت.

 • صورتی

عشق، شیرینی، زنانگی، جوانی و کودکی.

 • مشکی

انحصار، راز، نوگرایی، قدرت، پرستیژ، لوکس و رسمی بودن.

 • سفید

خلوص، پاکیزگی، نوگرایی، بی‌ حاصلی، سادگی، صداقت و معصومیت.

 • قهوه ای

طبیعت، چوب، چرم، جدیت، مردانگی، سختی و تواضع.

 • خاکستری

این رنگ خنثی است و نشانه بی‌ طرفی و کار آمدی است.

 

پایداری و استمرار برند را حفظ کنید

بنرهای تبلیغاتی جزئی از سایر کمپین های بازاریابی هستند. شما باید این ها را به صورت پایدار و مستمر با برند طراحی کنید. با اینکه شکل و اندازه ممکن است نشان دهنده چالش طراحی باشد، اما حفظ تداوم بصری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

شما باید بنر تبلیغاتی را در بخش های آغازین استراتژی بازاریابی خود بگنجانید. برای حفظ ثبات و پایداری، از رنگ، نوع فونت و تصاویر یکسانی در تمامی عناصر بازاریابی استفاده کنید. برای عناصر کوچک تر می توانید لوگوی رسمی را استفاده نکنید یا تصویر را ببرید.

 

از تصاویر به درستی استفاده کنید

تصاویر و گرافیکی که استفاده می‌ کنید باید به انتقال پیام‌ کمک کنند و دقیقا با محصول و خدمات‌ ارتباط داشته باشند. اگر از برش عکس و تصاویر واهمه دارید، زمان آن رسیده که ترس خود را کنار بگذارید. تصویر در بنر تبلیغاتی بسیار کوچک است و باید از تصاویر کوچک تر برای جلب توجه افراد استفاده شود.

اگر از تصویر افراد استفاده می کنید، چهره آن ها را مورد استفاده قرار دهید. اگر خرده فروش حوزه لباس هستید، آیتم را به جای کل کمد نشان دهید. به موارد ساده پاییند باشید. کاربران تنها چند ثانیه برای دیدن تلاش های شما زمان دارند. از تصویر قوی در کنار پیام قوی استفاده کنید.

 

به درستی لینک دهید

هیچ چیزی مانند یک کمپین تبلیغاتی خوب نمی تواند شما را موفق سازد. توجه داشته باشید اگر بر روی بنری کلیک کردید و خواستید آیتمی را بخرید ، لینک باید شما را به همان آیتم هدایت کند.

در این شرایط کاربران از شما سپاسگزار خواهند بود که البته استفاده صحیح از لینک ها به کمی کار نیاز دارد و صفحه فرودی که به طور مستقیم به کمپین تبلیغاتی شما مرتبط است، می تواند گزینه خوبی باشد. در آخر برای اینکه کاربر احساس نکند فریب خورده، تبلیغ را با تصاویر روی صفحه مرتبط، منطبق کنید.

 

بنر خوب

 

تبلیغ هر چه ساده‌ تر باشد بهتر است

تبلیغ خود را ساده نگه دارید. تمام زیبایی، جذابیت و جلب توجه بیشتر در سادگی است. به همین دلیل هیچ کس به تبلیغات شلوغ و شلخته توجهی نمی‌ کند و قطعا نتیجه مطلوبی هم ندارد. اگر کاربر را بیش از حد با پیام و انیمیشن های خود تحریک کنید، ممکن است کاری را شما می خواهید انجام ندهد. پس طراحی خود را ساده نگه دارید و زمانی که صحبت از طراحی بنر تبلیغاتی به میان می آید، یک تصویر، یک پیام، یک call to action و یک نشان تجاری کافی است.

 

حرف آخر

همانطور که مشاهده کردید بنر تبلیغاتی هنوز منسوخ نشده است. این موقعیت می تواند روش موثری برای کمک به دسترسی به مخاطبین هدف در کمپین های دیجیتال مارکتینگ باشد و فروش را افزایش دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه